Občanské sdružení Leccos ve spolupráci s gymnáziem, městským kulturním střediskem a Městem Český Brod připravilo zábavné odpoledne. Pro děti na zahradě gymnázia byly připraveny nejrůznější hry a soutěže. Na stanovištích, jak již se stalo zvykem, opět pomáhali studenti českobrodského gymnázia. Děti se tak s nimi mohly vyřádit na nejrůznějších lanových disciplínách, bublifukování nebo ve výtvarné dílně. „Tam museli mírně improvizovat, protože déšť jim v tvorbě příliš nepřál,“ prozradila za organizátory Dita Nekolná.

Letošnímu Dni dětí počasí opravdu nepřálo. Zatímco loni hřiště zalévalo slunce, letos se střídal vytrvalý déšť se zataženou oblohou. „I přes nepřízeň počasí dorazilo něco okolo dvouset lidí,“ hodnotila návštěvnost Nekolná. „Kdyby nepršelo, byla by to super akce,“ shodovali se návštěvníci.

Děti měl svou show potěšit i kouzelník. Ten však nedorazil. „Na vině není počasí, byli jsme domluveni, že se jeho představení při nepříznivém počasí odehraje v tělocvičně gymnázia. Kouzelník ale uvíznul v dopravní zácpě,“ shrnula Dita Nekolná. Nejmenší však o něj nepřijdou, organizátoři domluví náhradní termín vystoupení, které se s největší pravděpodobností odehraje v budově mateřského centra pro matky s dětmi Kostička.

Martin Šnajdr