Dvě zdvižné plošiny doslova neúnavně vozily další a další dětské zájemce přímo do oblak nad areál zemědělského družstva, kde se akce konala, nemalá fronta se co chvíli tvořila také na břehu Žehuňského rybníka, kde svezení v záchranářském motorovém člunu nabízel hasičský sbor Správy železniční dopravní cesty.

Nejen kluci, ale i tatínkové rádi nahlédli do zásahového vozu dálniční policie, omrkli hasičskou techniku, poslechli si pěknou muziku, která vyhrávala celé odpoledne, a nejmenší se pustili do připravených soutěží se sladkými odměnami a nevynechali ani připravená vystoupení pro děti. Na večer pak pořadatelé připravili taneční zábavu.

Den záchranářů se konal v Žehuni podruhé, poprvé to bylo v roce 2006. Ne každý vyjede třeba do Kolína či Poděbrad na známé velké Dny záchranářů, přesto je mezi místními o práci a techniku těchto složek zájem, jak dokládá i návštěvnost akce. A to i přesto, že obloha co chvíli hrozila, že příchozí skropí nějakou tou zářijovou dešťovou kapkou. „Kdybychom Den záchranářů pořádali každý rok, nebylo by to už pro lidi tak zajímavé, všechno se zkrátka omrzí,“ soudí místostarosta Jiří Podval.