Ne však všichni ze zastupitelstva souhlasí s vybudováním cyklostezky v současné době a za stávajících podmínek. Členka zastupitelstva Ewa Chmelíková nemá nic proti cyklostezce, která vede krásným územím, ale domnívá se, že budování něčeho pod názvem cyklostezka a dělat něco jiného, tak to bohužel v pořádku není. „Troufám si tvrdit, že třeba v ulici Pražská, kudy má cyklostezka vést, v okamžiku, kdy v pruhu mezi chodníkem a silnicí cyklostezku vybudujeme, dojde k zrušení parkovacích míst,“ popsala zastupitelka Chmelíková a dodala, že z jejího pohledu vznikne velký problém.

Dočkají se Kostelečtí nové cyklostezky?

V prosinci loňského roku požádalo město Kostelec n. Č. l. poslaneckou sněmovnu o pomoc s financováním cyklostezky. Žádosti bylo vyhověno, a tak má město možnost šestimilionovou dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury na výstavbu cyklostezky čerpat. „Jedná se o 65% nákladů s tím, že musíme zajistit finanční prostředky z vlastních zdrojů tak, aby náklady byly stoprocentně pokryty,“ uvedl místostarosta Jan Černý a vyjmenoval celou řadu podmínek Státního fondu dopravní infrastruktury, které musí město při schválení žádosti splnit. „Přikládá se dopravní průzkum, DVD s trasou cyklostezky, několik povinných příloh a v neposlední řadě finanční spoluúčast,“ vysvětlil místostarosta s tím, že termín na odeslání projektové žádosti je 30. června. A právě vysoká spoluúčast města se nelíbí zastupitelce. „Přiznám se, že spoluúčast na můj vkus je příliš velká a půjčovat si peníze na to, abych vybudovala cyklostezku a není zabezpečena kanalizace, tak to považuji za příliš odvážné,“ zmínila Ewa Chmelíková.

Dostatečně široká pro cyklisty i chodce

Projekt by měl být vytvořen pro smíšený provoz cyklistů, chodců a města. Rada města si od tohoto projektu slibuje vytvoření cyklistického průtahu centrem, a zlepšení tak napojení na průmyslovou a obchodní zónu města. „Věřím, že nová cyklostezka v podstatě bude i krásný procházkový okruh pro maminky s kočárky v klidu bez kamionů, aut, ale hlavně v bezpečí,“ myslí si Jan Černý.