Zaplatili přes dvě stě tisíc

Cestovní kancelář Suntimes Tours dostala zaplaceno 232 tisíc korun za zájezd. Ten se však nikdy nekonal. Tři dny předtím byl totiž zrušen. Slib, že peníze klienti dostanou zpět do konce října loňského roku nebyl splněn.

Kolínští atleti směřující na soustředění na Antalye nebyli však jediní, kdo si stěžovali na problémy s cestovní kanceláří Suntimes Tours. „Když jsme zjistili, nejsme jediní a že se jedná skoro o padesát lidí, kteří za své peníze nikam nedocestovali, rozhodli jsme se podat na kancelář trestní oznámení,“ popsal bývalý předseda kolínského atletického oddílu Václav Škvor.

Šestiměsíční lhůta skončila

Jak se mají věci aktuálně? Podle tiskového mluvčího pojišťovny Generali Jiřího Cívky byl úpadek cestovní kanceláře Suntimes Tours soudně prohlášen 17. září uplynulého roku. „Šestiměsíční lhůta, ve které mohli poškození klienti vznést nárok na pojistné plnění, uplynula k 17. březnu letošního roku,“ uvedl Jiří Cívka.

Pro poškozené klienty to je radostná zpráva a rozhodně i důvod k oslavě. „K tomuto dni uzavřela pojišťovna Generali šetření pojistné události a následně zahájí vyplácení pojistného plnění,“ vysvětlil Jiří Cívka. „To bude ve výši 100 procent všem klientům, kteří svůj nárok uplatnili,“ dodal mluvčí.

Od cestování nás to neodradilo

Co na to říká za kolínské atlety Jiří Tuček, předseda atletického sdružení? „Jsme pochopitelně rádi, že pojišťovna peníze vyplatí,“ řekl s náznakem úlevy v hlase.

Dotkne se špatná zkušenost s cestovní kanceláří Suntimes Tour cestovatelského ducha atletů? Prý ne. „Od cestování nás nemilý incident neodradil,“ řekl Jiří Tuček. „Na podzim plánujeme znovu vyjet do tepla, tak doufáme, že budeme mít tentokrát větší štěstí,“ pousmál se.

Sice se chystají nějakým způsobem vybrat solidnější cestovní kancelář, ale není si jist, jestli to vždy jde. „Problémy měly kolikrát i velké a známé cestovky. Nemyslím, že jde odhadnout dopředu, jestli problémy budou nebo ne,“ uzavřel Jiří Tuček.