Výrobci splnili náročné certifikační podmínky a prokázali, že jejich výrobky jsou dostatečně kvalitní, šetrné vůči životnímu prostředí a že původ jejich výrobků je prokazatelně z Polabí a je ve vztahu k této oblasti jedinečný. Od ředitelky Místní akční skupiny (MAS) Podlipansko Markéty Pošíkové převzali certifikát tito výrobci: Alois Točík, Loukonosy (intarzovaná dřevovýroba), Lada Borecká, Krchleby (drátování), Jana Provazníková, Veletov (včelařská farma), Stanislav Kouba, Lysá nad Labem (kovářská výroba), Zahradnictví Jandl, Dobré Pole (hrnkové květiny).

Asociace regionálního značení sdružuje deset regionů z Čech a Moravy. Jedním z nich je i oblast Polabí, kde MAS Podlipansko zavedla značku „POLABÍ regionální produkt®“. Ocenění se uděluje výrobkům, které splňují certifikační kritéria: kvalitu výrobků; šetrnost k životnímu prostředí; použití tradiční technologie; zpracování místních surovin při výrobě; podíl ruční, řemeslné a duševní práce při výrobě a místní původ produktů.

Zejména zviditelnění místní produkce a pomoc zdejším výrobcům je hlavním záměrem MAS Podlipansko, která uděluje značku a je garantem hodnocených produktů.

Jana Provazníková předvedla své výrobky již při otevření nového IC v Poděbradech, kde spolu s Ivetou Minaříkovou z MAS Podlipansko prezentovaly první značené výrobky.

Miloslav Kapic