Potřeboval si vyzvednout cestovní pas. Mohl si ale tak jedině koupit cukrovou vatu na náměstí na trhu. Vždyť je posvícení… Na radnici se od těch, kteří drželi službu, dozvěděl, že proto bylo zaměstnancům umožněno jít domů už ve dvě. „Tuto skutečnost ale nikdo neoznámil veřejnosti a pro mě to znamená zbytečnou cestu (50 km) a brzký odchod ze zaměstnání (2 hodiny). Jelikož pas opravdu potřebuji, musím tuto cestu absolvovat ještě jednou, a to celkem zbytečně,“ postěžoval si Antonín Černý s tím, že o této skutečnosti informoval kancelář hejtmana středočeského kraje. „Nebylo by od věci zamyslet se nad tím, zda by příště nebylo vhodné oznámit změnu pracovní doby na internetových stránkách úřadu,“ dodal rozhořčeně.
Tajemník Jiří Krumich připustil, že informovanost veřejnosti o zkrácení pondělních úředních hodin na Městském úřadě v Kolíně nebyla z největších. „Bylo to operativní rozhodnutí z ranních hodin, že jednou za rok využijeme možnosti zkrátit zaměstnancům pracovní dobu, aby si také mohli užít posvícenského veselí,“ uvedl tajemník s tím, že tento krok závisí na dohodě členů vedení města. Konkrétní směrnice, jež by pro podobné případy ukládala například povinnost kde a jak dlouho předem informaci zveřejnit, podle jeho slov není. „Jsou to skutečně výjimečné případy, které ne vždy lze odhadnout přesně dopředu, například s ohledem na počasí. Během velkých veder jsme také, vzpomínám si, zkrátili lidem pobyt v zaměstnání,“ dodal.
Krajský úřad včera ještě stížnost na stole neměl. „Pokud dorazí, budeme se jí samozřejmě zabývat,“ dodal mluvčí Martin Kupka.