„S pracemi v těchto lokalitách se započne hned na začátku července. V průběhu léta začneme budovat i kanalizaci v Cerhýnkách, na jejíž výstavbu získal městys dotaci ve výši tří milionů z Fondu životního prostředí a zemědělství Středočeského kraje. V plánu je první etapa, která zahrnuje výstavbu přivaděče a přečerpávací stanice od hřbitova podél silnice na Dobřichov k Cerhýnkám,“ upřesnil starosta.

Celkem 800 tisíc Cerhenice získaly z humanitárního fondu jako příspěvek na již budovaný stacionář. Díky tomu může vlastní ušetřené peníze použít na rozšíření mateřské školky. Nová třída totiž vznikne v bývalém bytě a prostor by měl být volný už od září. Kapacita dětí ve školce se tak navýší o deset.

TJ Sokol Cerhenice získal 500 tisíc na pokračování rekonstrukce hřiště a je plně na něm, jak danou částku využije. V úvahu připadá vybudování multifunkčního hřiště, případně úprava zavlažování a tribuny před hospodou.

„Pro hasiče jsme získali příspěvek 200 tisíc, za který si mladí hasiči chtějí pořídit stříkačku. A nakonec z Fondu kultury se nám podařilo získat 100 tisíc na tisk knížky o Blance Waleské, kterou pokřtíme 25. září. Již teď mohu avizovat, že mezi kmotry nebudou chybět ani divadelní či filmové hvězdy jako Luděk Munzar, Jana Hlaváčová a Ljuba Skořepová,“ dodal starosta.