Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chcete městský byt? Budete muset složit zálohu

Kolín - Na komerční systém pronajímání bytů přechází nově město Kolín. Kdo bude chtít městský byt, bude muset složit zálohu, a to ve výši jednoho až trojnásobku nájemného včetně služeb na depozitní účet města.

9.2.2011 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jana Michálková

Zda půjde o jedno, dvě, nebo tři nájemné, závisí na velikosti bytu. Na menší byty se bude skládat částka odpovídající nájemnému na jeden měsíc, na největší byty pak trojnásobek měsíčního nájemného. „Trojnásobek nechceme požadovat například u standardních bytů, aby byly občanům dostupné,“ vysvětlil místostarosta Tomáš Růžička.

„Pro byty přednostně určené pro zaměstnance TPCA se už dříve požadovalo složení dvojnásobku nájemného, u městských bytů tato podmínka doposud nebyla. Přistoupili jsme k tomuto kroku vzhledem k problematice dluhů na nájemném a službách,“ dodal. „Doufáme, že někteří občané, kteří doposud upřednostňovali splátky na spotřebitelské úvěry, pochopí, že i nájemné je nutné platit v dohodnutých lhůtách tak, jak většina občanů samozřejmě činí,“ řekl.

Jedná se o běžný systém, který funguje u komerčních bytů. Peníze se složí na účet a v okamžiku, kdy nájemník ukončí smlouvu, je dostane vyplacené zpět. Buď všechny, nebo budou použity na případné nedoplatky.

Smlouvy budou nově uzavírány na dobu určitou, a to na jeden rok, s právem nájemce a povinností pronajímatele prodloužit nájemní smlouvu za předpokladu, že nájemce nebude mít finanční závazky po lhůtě splatnosti. Prodlužovat se bude zase na dobu určitou.

Neplatí to u bytů, kde byla investiční pobídka, tedy byty TPCA, zde to musí být minimálně na dva roky.

Pro stávající nájemníky, kteří již smlouvy mají, se nic nemění. „Žádná retroaktivita nepřipadá v úvahu. Tyto smlouvy byly uzavírány na dobu neurčitou s výjimkou bytů, kde byla investiční pobídka,“ dodal místostarosta.

Kolik budete potřebovat:

– částku ve výši jednoho měsíčního nájemného a úhrad za plnění poskytovaná v souvislosti s užíváním bytu
(tzv. služby) u bytů, kdy započtená plocha bytové jednotky je do 29,99 m2,

– částku ve výši dvojnásobku měsíčního nájemného (a služeb) u bytů od 30 m2 do 69,99 m2,

– částku ve výši trojnásobku měsíčního nájemného (a služeb) u bytů nad 69,99 m2

Autor: Jana Martinková

9.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Peníze. Ilustrační foto.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

1. A Základní školy v Plaňanech s třídní učitelkou Pavlou Patočkovou
17

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Autobusové nádraží bude nakonec stát městskou kasu méně

Kolín – Práce na modernizaci autobusového terminálu pokračují druhou etapou, pracuje se přímo před budovou vlakového nádraží až k poště. „Jsem rád, že už je průjezdná Rorejcova ulice k Futuru. A vypadá docela pěkně, člověk už si trochu představí, jak by to mohlo po rekonstrukci celé vypadat,“ řekl řidič Milan Sehnal.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí z regionu.

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

Kostelec n. Č. l. - Kontejnerové třídy v Kostelci nad Černými lesy jsou těsně před dokončením. „Počítám s tím, že do konce týdne dojde k převzetí stavby,“ řekl starosta města Jiří Kahoun s tím, že termín převzetí bude platit jen v případě, že se neobjeví žádné komplikace, které by převzetí stavby posunuly.

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení