Zájem o další burzičku s dětským oblečením byl obrovský. Během sobotního dopoledne se prostory mateřského centra Kostička zaplnily naprosto k prasknutí. „Tato akce probíhá pravidelně na jaře a na podzim již od roku 2006. Chceme umožnit rodičům prodat už nepotřebné oblečení, tím si vydělat nějakou korunu a třeba si zakoupit si za zajímavé ceny oblečení jiné,“ říká Dita Nekolná z občanského sdružení Leccos, pod které MC Kostička spadá.

Burzičky se sezónním zbožím probíhají vždy na jaře a na podzim. Oblečení do nich může dát naprosto každý, ovšem den předem. Sobotní podzimní burza nesla heslo „Udělejte dobrý skutek“. Proč? To vysvětluje Dita Nekolná: „Rozhodli jsme se věnovat vydělané peníze na charitativní účely. Konkrétně pomoci Mateřskému centru Oáza z České Kamenice, které bylo postiženo při letošních letních povodních.“ Na Mateřské centrum Oáza mohli návštěvníci přispět na místě.

Jak se návštěvníkům burzička zamlouvá, jsme se zeptali jedné nakupující. „Na dětské burzičce jsem již podruhé. Poprvé jsem byla na té minulé jarní a byla jsem nadšená. Věci jsou zde hezké a vždy si pro své dítě něco vyberu,“ pochvaluje si maminka Helena Pokorná.

Veronika Sobíšková