Na letošních vánočních besedách, které běží již od minulého pondělí, se knihovnice rozhodly založit novou tradici. „Nemáme prostor a v depositáři nám leží dvakrát tolik knížek, než pojme dětské oddělení,“ uvedla Eva Vedralová.

Knihovnice tedy založily tzv. knihovnickou truhlu. „V té pak dětem ukážeme a přiblížíme některé starší knížky,“ dodala Vedralová. Českobrodská knihovna, to však nejsou jen knížky. Její zaměstnankyně se děti ke knížkám snaží přilákat i jinou činností. Děti si tak již poněkolikáté samy vyzdobily knihovnu, tentokrát vločkami.

„Loni jsme začaly s listy. Čekaly jsme, že se sejde kolem padesáti, nakonec se jich sešlo 414 a opravdu jsme vystavily všechny,“ připomněla Eva Vedralová. Do výroby letošních vloček se však nezapojily jen děti, kterým byla akce původně určená. „Přišla třeba jedna paní, jestli by si také nemohla vyrobit vločku, nakonec se tedy zapojilo i několik dalších dospělých,“ prozradila ředitelka knihovny. Návštěvníky tak ihned po vchodu do vstupní haly knihovny vítá výstava výtvarných prací čtenářů s názvem Zasněžená knihovna.

Martin Šnajdr