Prodloužení oprav však nekomplikuje život jen chodcům, pro které je chodník uzavřen, ale také projíždějícím řidičům. „Hromada štěrku tam stále blokuje jeden jízdní pruh,“ popisuje situaci na webové diskuzi na stránkách Českého Brodu uživatel s přezdívkou liborc.

Původní chodník totiž z části ležel na pozemku soukromého vlastníka. „Je nutné se s vlastníkem dohodnout. Pan Kytka se však na dvě smluvené schůzky nedostavil,“ vysvětlil zdržení s opravou místostarosta Českého Brodu Jakub Nekolný.

Na posledním kontrolním dnu tedy bylo rozhodnuto, že se vytyčí hranice pozemku a chodník se zadláždí jen na pozemku města. „Není to ideální řešení, ale opravdu již déle čekat nelze,“ doplnil Jakub Nekolný. Na zadláždění městského pozemku se již pracuje a mělo by být dokončeno v tomto týdnu.

Redaktoři se osobně vypravili na místo a zjistili, že v některých místech se touto úpravou chodník zúží jen o minimum.

V jiných částech chodci přijdou o téměř metr a dvacet centimetrů. „Vlastník sousedního pozemku upraví povrchy až s plánovanou výstavbou bytového domu,“ dodal Nekolný.

Kolínský deník několikrát oslovil Pavla Kytku z vedení společnosti, v jehož vlastnictví je pozemek pod částí chodníku. Jeho vyjádření se nám však do uzávěrky nepodařilo získat.

Martin Šnajdr