Tam na ně byla připravena pětičlenná skupinka Afričanů, která studentům předvedla hru na nejrůznější nástroje, ale i africký tanec.

Nejprve si všichni spolu s „Free manem“, jedním z hudebníku, zopakovali především geografické informace o Africe. Skupina těchto Afričanů pochází ze střední části Afriky, z Konga. „Free man“ v současné době žije v České republice již patnáctým rokem. Což bylo znát i na jeho češtině. Poznali byste, že to není Čech, ale češtinu ovládá velice dobře. U nás se mu prý velice líbí, a to především ženy. Nejraději má blondýnky. Dále se studenti mohli dozvědět, že v Africe existují různé kmeny. Například takové, které jedí kočky a psy.

Potom následovalo představení všech hudebních nástrojů, na které se mělo hrát. Byl to dřevěný xylofon, bonga neboli tamtamy a africká rumba koule, která byla vyrobená z dýně. Skupina Les Grands Tam Tam d´Afrique vystupuje také na festivalech, spolupracuje s Českou televizí a s nadací Člověk v tísni. Dále vystupují také na festivalu Barevná planeta, který letos oslaví desáté výročí. Úkolem tohoto festivalu je přiblížit široké veřejnosti jinou etnickou menšinu, které žijí na našem území a problematiku její integrace. Kapela samozřejmě předvedla, co umí. Během několika vteřin se dostala do té správné nálady a studentům zahrála. Pak následoval ještě tanec. U bong ubyl pár hráčů, který se přesunul z pódia mezi studenty a snažil se je rozhýbat. Došlo i na jednotlivce. Na programu byla totiž taneční soutěž, jíž se zúčastnili chlapci i děvčata. Studenti pak zvolili nejlepší tanečnici - princeznu a tanečníka - prince. Na závěr si všichni včetně profesorů zatančili africké tance.

Veronika Sobíšková