Již osmý ročník tohoto klání se konal v neděli v českobrodské sokolovně. „Je to soutěž v komerčním aerobiku pro jednotlivce,“ popsala za organizátory Eliška Strakošová. „Soutěžící cvičí sestavu, kterou předem neznají,“ dodala. Mezi lektory, kteří sestavy předcvičovali, byla nejen Eliška Strakošová nebo českobrodská trenérka Denisa Csomorová, ale také mistři světa jako Jakub Strakoš, Vladimír Valouch a Mirka Zimová.

O Českobrodskou soutěž v aerobiku je již několik let velký zájem. Svědčí o tom i to, že sokolovna v neděli doslova praskala ve švech. Českobrodské soutěže se totiž zúčastnilo na pět set lidí. A nebyli to jen místní. Do Českého Brodu si přijeli zasoutěžit i milovníci aerobiku z Prahy, Poděbrad nebo i Ostravy.

Celkový počet účastníků však mohl být i vyšší. „Trošku nám s počtem přihlášených zamávala chřipka,“ zmínila se Eliška Strakošová. Na ty, kterým chřipka nezamezila v Českém Brodě soutěžit, pak čekaly hodnotné odměny v podobě plyšáků, baťohů nebo sladkostí, které pořadatelům věnovali sponzoři. „Ceny jsou úplně úžasné, nejradši bych si je nechala,“ zavtipkovala Strakošová.

Martin Šnajdr