Hlavní líčení kolínský soudce Robert Pacovský odročil. Je třeba vyslechnout další svědky.

Svých činů se oba mladíci měli dopustit na jaře 2006. Některé spáchal sám Brixa, některé údajně sám Demeter. Společně se ale podle žalobce vydali v pondělí 8. května na Vyžlovku, kde přepadli sedmdesátiletou Evu Š. v jejím domě.

„Chtěli peníze. Bála jsem se, tak jsem jim dala sedm stovek,“ řekla žena, která oba útočníky bezpečně poznala. Přišli totiž ještě jednou - o dva dny později. Hodinu ženu věznili a prohledávali dům. Seniorce se později podařilo uprchnout do bezpečí a přivolat pomoc.

Zatímco Brixa svou přítomnost u Š. potvrdil, Demeter vše popřel. „Tu ženu jsem nikdy neviděl,“ řekl před soudem. Nahrál mu i Brixa, který vypověděl, že na Vyžlovku jel s kamarádem Deziderem z Molitorova, kterému se říká Fero.

Demeter zároveň popřel, že by přepadl dvaaosmdesátiletou Miladu K. z Třebovle. Rovněž u ní v domě. Stařence zmizela hotovost a věci za celkových 29 tisíc korun. Surovec ji několikrát uhodil do obličeje a způsobil jí zranění.

Brixa se přiznal ke všem skutkům, z nichž je obžalován, kromě přepadení šestadvacetileté Růženy M. K němu mělo dojít 11. února 2006 v Okružní ulici. Kauzou se dokonce zabýval pořad České televize Na stopě. Mladá žena agresora, který útočil s nožem v ruce, poznala. Brixa však tvrdí, že v době jejího napadení vůbec nebyl v Kolíně. „Pobýval jsem u kamaráda v Lipové u Ústí nad Labem,“ uvedl.