Přesto toho během noci kolínští hasiči mnoho nenaspali. Jak řekl jeden ze zasahujících hasičů – nic. Výkyvy letního počasí vyhnaly hasiče na více než 30 výjezdů, většina z toho byla ale právě na Benešovsko.
Nicméně ani na Kolínsku to večer a v noci nebylo zrovna na roantické procházky lesem. Vítr a prudký déšť vyvracely stromy, ucpával kanály, které příval vody napršený během krátké doby zkrátka nedokázaly pojmout.

Vyvrácené nebo zlomené stromy odstraňovali hasiči například mezi Mančicemi a Pučery, poblíž Vyžlovky, u Vrátkova, u Býchor, dva silné stromy nevydržely nápor větru také v Rorejcově ulici poblíž kolínského Futura. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

„Na stromy přes vozovku nás upozornili občané, strážníci vyjeli na místo a snažili se je odstranit, nakonec přivolali hasiče s technikou,“ popsal ředitel Městské policie Kolín Viktor Prokeš.

Do práce na zprůjezdnění silnic se s motorovými pilami a silnýma rukama spolu s profesionálními hasiči hojně zapojili také dobrovolní hasiči i sami obyvatelé. Například u Býchor zabralo odstranění spadaných větví a stromu hned několik hodin.