Ačkoli se jedná o ulici řidiči poměrně hojně využívanou k parkování, problémy s nerespektováním přenosného dopravního značení v podobě zákazu zastavení tentokrát nebyly. Přesněji řečeno ne až tak velké.

Tři vozidla bránící čisticí technice v práci sice musela být odtažena, nicméně jejich majitelé pochopili situaci i svůj přestupek. Nikdo nesršel vulgárními výrazy, netasil pěsti ani neskákal s autem přes obrubníky a neohrožoval své okolí tak, jako se to dělo ještě na sklonku loňského roku.

„Řidiči jednali slušně a na úrovni inteligentních lidí,“ pochválil majitel odtahové služby Jürgen Paul Boss s tím, že velký díl na klidném průběhu blokových čištění má přítomnost městských strážníků. Ti zde byli po celou dobu ranní akce tak, jak to rozhodla městská rada coby prioritu činnosti městské policie.
Díky přítomnosti strážníků ubylo útoků jak na pracovníky odtahové služby, tak zaměstnance AVE. Mnozí řidiči se totiž mylně domnívali, že odtah při blokovém čištění je neoprávněný. „Docházelo skutečně k nebezpečným situacím,“ popsala jednatelka AVE Kolín Věra Suchomelová.

Uvidíme tedy, jak bude pod dohledem strážníků probíhat blokové čištění kolínských ulic letos. Městská policie bude z rozhodnutí městské rady u všech odtahů při blokovém čištění.

Neukázněným řidičům se tedy může stát, že kromě odtahu budou platit ještě pokutu.

Příští týden se čisticí vozy opět vrátí do ulice Na Magistrále do úseku mezi křižovatkami s Kremličkovou a Benešovou. Náhradní termín blokového čištění ulic Kremličkova a Jeronýmova, které se mělo konat v pondělí, se přesouvá na 29. dubna.