Jedná se mimo jiné o koordinaci všech světelných křižovatek od začátku Nového mostu u obchodního centra Futurum směrem na Ovčáry, takzvanou zelenou vlnu. „Vybuduje se nový světelný přechod u 6. základní školy a také světelná křižovatka ulic Ovčárecká a Okružní,“ uvedl vedoucí odboru dopravy kolínské radnice Jiří Jeřábek.

Investice by mimo hladkého a bezpečného průjezdu vozidel a přechodu chodců u 6. základní školy měla zajistit napojení bočních komunikací na hlavní silnici. Jde totiž o často přetížený hlavní tah využívaný v posledních letech v souvislosti s automobilkou TPCA. Šoféři v Ovčárecké ulici zejména v ranních a odpoledních hodinách zůstávají takzvaně zasekaní i v několik stovek metrů dlouhých kolonách. Například řidiči autobusů městské hromadné dopravy dobře vědí, o čem je řeč. „Vyjet z Okružní na hlavní je ve špičce opravdu oříšek,“ popsal jeden z nich.

A kdy by se řidiči mohli projet novou světelnou křižovatkou v Ovčárecké ulici? „Nyní se dokončují projekční práce. Realizace by se mohla uskutečnit ve třetím čtvrtletí tohoto roku.“ nastínil termín Jiří Jeřábek.

Celý záměr už ale nemůže počítat se dvěma miliony. Ty byly už použity na rekonstrukci světelné signalizace u Nového mostu, která byla dokončena na sklonku roku 2008.