„Škola si zažádala o grant na hřiště a z programu Partnerství pro Kolínsko obdržela sto třicet osm tisíc dvě stě korun a třicet čtyři tisíc šest set korun dostala škola od obce. Starosta nám přestřihne slavnostně pásku, bude připraveno pohoštění, děti si určitě připraví nějakou tu básničku a nebo dramatické představení. Hřiště budeme využívat pro tělesnou a výtvarnou výchovu a nejrůznější soutěže. Do příštích let plánujeme rekonstrukci budovy. Budou třeba nová okna, vytápění, přestavba kuchyně a především zateplení. O dotaci požádáme příští rok a poté se uvidí, jak bude rekonstrukce pokračovat,“ řekla Simona Zalabáková, ředitelka MŠ a ZŠ Bečváry.

O grant na druhé hřiště si zažádala obec. „Druhé hřiště stálo celkem pět set dvacet jedna tisíc korun a tři sta tisíc korun jsme dostali z dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ČR z programu obnovy venkova. Jsou tam hrací prvky, jak pro nejmenší děti zhruba od 3 let, tak i pro ty větší, takže všichni bez rozdílu věku si budou mít na čem hrát. Jsme rádi, že tady nová hřiště budeme mít, protože jsme měli, jako asi všichni v okolí, ty kovové nehezké atrakce, které neodpovídaly současným bezpečnostním předpisům pro veřejná dětská hřiště,“ uvedl starosta Bečvár Jan Uher.

Školák ze ZŠ Bečváry Ladislav Všetečka z Pučer se nejvíc ze všeho těší na to, až se hřiště konečně otevřou. „ Koukáme všichni zvědavě přes plot, ale ze silnice moc toho vidět není, tak se těšíme, až nás na hřiště pustí a my si budeme moci všechno vyzkoušet,“ popsal.

Tereza Jirkovská