Společnost jim dělali strážníci městské policie a dobrovolníci, které můžeme na přechodech vídat ve školní dny každé ráno. Pro děti měli připravené záludné otázky týkající se bezpečnosti a za správnou odpověď následovala samozřejmě odměna. Jak už napovídá název akce, uspořádal ji BC Kolín spolu s městskou policii a Besipem.

Ředitel Městské policie Viktor Prokeš ji uvítal. „Městská policie v Kolíně se dlouhodobě stará o bezpečnost dětí při přecházení komunikace cestou do školy a ze školy. V současné době jí v tom pomáhá i deset dobrovolníků, pověřených městem Kolín. Vítáme každou aktivitu, která tuto činnost podpoří, a aktivitu každého, komu není bezpečnost našich dětí lhostejná. Proto jsme samozřejmě přijali nabídku BC Kolín ke spolupráci a myslím, že akce splnila svůj účel,“ uvedl Viktor Prokeš.

Dvojice Jiří Novotný a Jiří Jelínek zastavila malou Anežku a už po několikáté ukázala dopravní značku.. Na otázku: „Co to je za značku,“ už skoro prvňačka bez zaváhání odpověděla: „Přechod pro chodce.“ Za svoji odpověď dostala pexeso a další dárečky. Tak probíhala necelá hodinka před osmou na všech vybraných přechodech frekventovaných silnic u kolínských základnách škol. Hráči BC Kolín zavzpomínali na svoje školní léta. „Vzorný žák jsem určitě nebyl.. Nejhorší bylo ráno to vstávání,“ přiznal Jirka Jelínek. „Jinak celkově ale v pohodě,“ dodal.

To Standa Zuzák se netajil tím, že patřil mezi vzorné žáky. „Na základce jsem byl jedničkář. No fakt. Dokonce jsem měl jedničku i z malování, který mi vůbec nešlo,“ hlásil Standa Zuzák a rozpovídal se také o tom, co ho ve škole nejvíc bavilo. „Na základce to byl určitě tělocvik. Na gymnáziu jsme měli paní učitelku, která po nás chtěla i gymnastiku. Tak tudy cesta nevedla, ale i tak u mě tělocvik patřil k těm oblíbenějším předmětům. Potom se mi líbily některé předměty na universitě, ale ty radši nebudeme zveřejňovat,“ řekl s úsměvem Standa Zuzák.

Celá akce skončila chvilku před osmou, kdy už všechny děti zasedly do školních lavic. Basketbalisté, kteří měli pro tento den tréninkové volno, se rozešli do svých domovů, ale už v deset hodin je čekal odjezd na další akci do Kácova.

Jana Kubartová