Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Automobilka vysvětlovala, jak získat dotaci

Kolín - Automobilka TPCA uspořádala v pátek 10.4. seminář určený pro nestátní neziskové organizace působící na Kolínsku a pracovníky veřejné správy. Cílem bylo informovat účastníky o dotačních možnostech a naučit je, jak zpracovat úspěšnou žádost o dotace. Vzdělávací kurz pořádala automobilka ve spolupráci s Koalicí nevládek Pardubicka a Nadací Partnerství. Účastníci získali také přehled o tom, jaké existují dotační zdroje, včetně evropských.

11.4.2009
SDÍLEJ:

Školení v automobilce TPCAFoto: TPCA

V dopolední části semináře představil Jan Stejskal, lektor Koalice nevládek Pardubicka, finanční zdroje dostupné pro neziskový sektor. Zmínil evropské fondy, státní dotace, dotace samospráv, firemní dárcovství a další zdroje. Následovala praktická část zaměřená na přípravu žádostí o grant z programu automobilky TPCA nazvaného Partnerství pro Kolínsko, kde si účastníci pod vedením zkušeného lektora Jiřího Krátkého mohli vyzkoušet na modelovém projektu „krok za krokem“ přípravu žádosti.

V odpoledním bloku vysvětlil Radek Kňava priority grantového programu TPCA nazvaného Partnerství pro Kolínsko v roce 2009. V letošním již pátém ročníku automobilka podporuje vedle projektů v oblasti bezpečné dopravy a životního prostředí nově také přípravu žádostí o dotace ze strukturálních fondů EU. „Samostatné zpracování žádostí je časově i finančně náročné a malé obce a neziskové organizace mají omezené možnosti, jak dosáhnout na velké granty. Prostřednictvím dnešního semináře a případně i grantů z Partnerství pro Kolínsko bychom chtěli pomoci nastartovat na Kolínsku větší projekty, na kterých bude například spolupracovat více subjektů,“ přiblížil vize automobilky mluvčí Radek Kňava. Následovala prezentace zástupců Nadace Partnerství o pravidlech letošního ročníku grantového řízení.

Přehled aktuálních dotačních možností uzavřel Luboš Rambousek z Evropské projektové kanceláře, jenž informoval přítomné o aktuálních výzvách v rámci Regionálního operačního programu pro Středočeský kraj. Na závěr byla pro účastníky semináře přichystána prohlídka výrobních prostor TPCA s průvodcem.

Grantový program TPCA Partnerství pro Kolínsko
Grantový program vznikl v roce 2005 transformací tzv. municipálních projektů. Jeho prostřednictvím automobilka TPCA rozděluje na veřejně prospěšné projekty na Kolínsku čtyři miliony korun. V letošním roce mohou o podporu do maximální výše 500 tisíc korun žádat organizace, které realizují svůj projekt do 30 km od TPCA. Formulář žádosti o grant a návod, jak jej vyplnit, naleznou žadatelé na internetových stránkách automobilky na adrese www.tpca.cz v sekci TPCA a region nebo na internetových stránkách Nadace Partnerství, která je administrátorem grantového programu, na adrese www.nadacepartnerstvi.cz.

11.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.

Autobusové nádraží bude nakonec stát městskou kasu méně

Kolín – Práce na modernizaci autobusového terminálu pokračují druhou etapou, pracuje se přímo před budovou vlakového nádraží až k poště. „Jsem rád, že už je průjezdná Rorejcova ulice k Futuru. A vypadá docela pěkně, člověk už si trochu představí, jak by to mohlo po rekonstrukci celé vypadat,“ řekl řidič Milan Sehnal.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení