Vznik unikátního areálu nezáleží ovšemjen na penězích. Bylo nutné zjistit, jestli se do areálu vejde i nová 400metrová dráha vedle stávající 300metrové. Vejde! Studie už je hotová a vyšla výborně. „Jinak by to všechno padlo,“ oddechl si místostarosta Roman Pekárek s tím, že Kolín má obrovskou atletickou tradici a město má ve směru vytvoření zázemí pro atlety co dohánět. Výstavbou nové dráhy, na níž se budou moci pořádat veškeré soutěže včetně mistrovství republiky, vznikne v republice ojedinělý areál s umělým povrchem a všemi sektory (výška, dálka, kladivo). „Chceme to letos realizovat,“ říká místostarosta.
Na vybudování nové dráhy se počítá s výdaji mezi 13 a 15 miliony korun. Ani rekonstrukce původní hrázděné budovy blíž k oválu nebude za hubičku. Spolyká nejméně 18 až 19 milionů. „Což ovšem není nikterak mnoho. Jde o klasické zázemí atletického stadionu – šatny, sprchy, místnost na posilování, kancelář, několik místností pro činnost oddílu, tedy sklady, kanceláře, klubovna a za chvíle je 19 milionů málo. Všechny částky v rozpočtu města jsou uvedeny s daní. Držíme se tedy spíše při zemi,“ dodal Roman Pekárek.
Druhá budova, jíž je atletický stadion opatřen, zatím na rekonstrukci nevypadá. Spíše na demolici. „Je v havarijním stavu. Jenže oddíl si ji zatím nemůže dovolit strhnout, protože by jaksi neměl kde působit,“ dodal místostarosta.