Ještě předdvěma týdny město nad potřebou zavést vyhlášku o požívání alkoholu na veřejných prostranstvích „mávalo rukou“ s tím, že to snad není tak hrozné, aby radnice musela své občany tímto způsobem ukázňovat. Jenže časy se mění. Dnes už má radnice koncept vyhlášky. „Stále ještě existuje dilema, zda tuto vyhlášku město má mít,“ řekl tajemník Jiří Krumich, ovšem dodal, že se její budoucí znění bude konzultovat s ministerstvem vnitra. Jasné ano, či ne nové vyhlášce dají radní na svých dalších jednáních, předpokládat lze, že ne hned napoprvé.
Potíže s opilci a návrhy na zavedení podobné městské vyhlášky se v Kolíně objevily už před sedmi lety. Tehdy se problémy vyskytovaly dost často u někdejšího stánku poblíž Městského tepelného hospodářství, v jehož sousedství byla mateřská škola.
Představa, že se třeba na Kmochově Kolíně nebude točit pivo (nebo jedině nealkoholické), je dosti nezvyklá. Tajemník Jiří Krumich předeslal, že na jednotlivé akce by i v případě zavedení vyhlášky bylo možné udělit výjimku.