I letos se na 27 soutěžících sluníčko usmívalo, děti se vozily psím spřežením Pavla Zvolského, nechyběly ukázky flyballu, zadržení pachatele královským pudlem a základní poslušnost s německým ovčákem či agility.

Novinkou byla letos přítomnost Věry Vinkevičové a její fenečky Aisinky. „Děkuji  oběma za laskavost, že nám věnovaly čas a předvedly, jak spolu dokáží souznít v běžném praktickém životě. Neuvěřitelný výkon, který je hoden velkého obdivu," zhodnotila Alice Kubíčková, vedoucí kolínského psího útulku, který alíkoviny tradičně pořádá za podpory domu dětí a mládeže.

Asistenční fenka Aisinka je pro vozíčkáře opravdu požehnáním. Dokáže své paničce sundat brýle, přinést mobil nebo dokonce pomoci s oblékáním. „Byla to další ukázka toho, kolik pomoci pes vůči člověku obsáhne," dodala Alice Kubíčková.

I letos na Kolínské alíkoviny nemohl nedorazit náš asi nejslavnější milovník zvířat Zdeněk Srstka. „Jezdím do Kolína rád, už tu poznávám lidi, takže sem jedu vlastně jako domů," nechal se slyšet a jako vždy se trpělivě fotografoval s fanoušky a fanynkami a s každým vlídně promluvil.

Za zády se mu (v dobrém samozřejmě) šuškalo všelico o jeho hůlce. Ale kdepak, žádné stáří, a proto pomocná berlička. Jednoduše zakopl o kořen a objevil se výron. Takže za pár dní jej opět uvidíme bez hole.

Vítězi psích klání byli vlastně všichni, protože nebylo žádného z hafíků, který by nesklidil obdiv a láskyplné pohledy.  Za všechny zmiňme alespoň vítězku kategorie psí karneval Lucii Barančíkovou s fenkami Sunny a Beatrice lucky star.  Panička si s přípravou vystoupení musela dát obrovskou práci, ale výsledek stál za to. Převlečená za lékařku a její dvě fenky za zdravotní sestřičky vskutku neměly chybu, podbarveno bylo i melodií ze seriálu Sanitka.

Návštěvnost celé akce byla dobrá, i když letos o trochu nižší než vloni. Že by za to mohly souběžně se konající krajské volby? „Spíše Velká pardubická," shrnula Alice Kubíčková.

A jak klání nakonec dopadlo?

Cena Zdeňka Srstky: Amélie Červenková s fenkou Pussy

Cena poroty: Nikola Hesová s pejskem Guccim

Cena Zooprodejny „U Bohouše": Martina Měsíčková s fenkou Bigi

Pejsek veterán: Šárka Juhošová s fenkou Bellou

UKAŽ, CO UMÍŠ:

1. místo: Aneta Polesná s pejskem Semíkem

2. místo: Nikola Hesová s pejskem Guccim

3. místo: Katka Dvořáková s pejskem Koudym

DÍTĚ A PES:

1. místo: Terezka Johannisová s fenkou Niki

2. místo: Michaela Ilková s fenkou Lady

3. místo:  Pavlína Suchová s pejskem Baronem

PSÍ KARNEVAL malý pes:

1. a 2. místo: Lucie Barančíková s fenkami Sunny a Beatrice lucky star  

3. místo: David Vais s pejskem Medym

PSÍ KARNEVAL velký pes:

1. místo: Nikola Hesová s fenkou Lady

PŘEKÁŽKOVÁ DRÁHA malý pes:

1. místo: Terezka Johannisová s fenkou Niki

2. místo: Lucie Motáková s pejskem Dastym

3. místo: Nikola Hesová s pejskem Guccim

PŘEKÁŽKOVÁ DRÁHA velký pes:

1. místo: Aneta Polesná s pejskem Semíkem

2. místo: Hana Bínová s fenkou Snouwy

3. místo: Nikola Hesová s fenkou Lady