Oproti předchozím ročníkům se do soutěže s pejskem můžete přihlásit od 12 do 13 hodin pouze do některých disciplín. Není povinnost účastnit se všech.
Vyhlášení výsledků jednotlivých soutěží proběhne na konci akce, ale budou vyhlášeni nejúspěšnější hafani z každé disciplíny.

Novinkou je disciplína „Dítě a pes“, kde účinkující mohou předvést, kterak jim to spolu sluší.

„Druhou novou disciplínou bude Psí karneval, u které se trochu pozastavím a poprosím soutěžící majitele svých ušatých drahoušků, aby při přípravě psí masky dbali o jejich zdraví fyzické i duševní - tedy aby masky psíkům nepůsobily trauma - například není vhodný latexový batman či potápěč a jiné nepředloženosti. Ideální je kombinace maska pes + maska pán, která nabízí neskutečné možnosti - kreativní recesisti si mohou zaskotačit,“ předeslala vedoucí pořádajícího psího útulku Alice Kubíčková.

Účast opět přislíbil oblíbený host Alíkovin Zdeněk Srstka. „Má nás zapsané pěkně v diáři, a pokud se mu do programu nevloudí smluvní povinnost k agentuře, je prý jen náš,“ usmívala se Alice Kubíčková.

Pavel Zvolský se se svým psím spřežením také těší do Borků, jelikož jeho čtyřnozí sportovci se začnou chystat na závodní sezonu. „Milým hostem bude také Kateřina - královna veverek a . . . a víc neprozradím - buďte napnutí a zvědaví. Zkrátka uvidíte a něco nového se dozvíte,“ neprozradila Alice Kubíčková za nic na světě tajně domlouvané překvapení.

„Sedněte si doma v klidu se svým psem, proberte všechna možná úskalí, neúskalí, výhody i nevýhody, a pokud si budete chtít zasoutěžit, přemluvte ho k očkování proti vzteklině, parvoviroze a psince, za což ho řádně odměňte. V případě, že se budete vy nebo váš pes chtít na cokoliv zeptat volejte alíkovskou linku 321 715 220,“ dodala a navrch připojila důležité upozornění. „Neberte, prosím, Kolínské alíkoviny příliš vážně. Naším záměrem je pohodové setkání těch našich domestikovaných tajtrdlíků a kašpárků v doprovodu jejich pánů v duchu laskavosti a mlaskavosti. Všichni pejsci totiž od nás dostanou něco dobrého na zub,“ uzavřela.