VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: Deváťáci se v sokolovně loučili akademií

Český Brod – Českobrodská sokolovna hostila akademii 1. ZŠ Český Brod.

4.6.2009
SDÍLEJ:

Českobrodská sokolovna hostila akademii 1. ZŠ Český Brod.Foto: Martin Šnajdr

AKADEMIE. A je to tu. Slavnostní den pro všechny letošní deváťáky 1. základní školy Český Brod nastal ve středu. Po devíti letech dřiny ve škole na ně čekalo právo připravit akademii.

Do vyzdobené sokolovny se vměstnali snad všichni příbuzní, kamarádi a známí většiny vystupujících a hlavně deváťáků - budoucích absolventů školy. V téměř dvouhodinovém programu diváci mohli vidět dramatický kroužek, pěvecký kroužek, ale i různé šikovné jednotlivce. Zpívalo se, tančilo nebo cvičilo.

Jako odlehčení a zároveň předěly mezi vystoupeními si nacvičili žáci dramatického kroužku zdramatizované pásmo předrevolučních reklam. V sokolovně se tak objevil i pan Vajíčko. Mezi zmíněnými předěly nechyběly staré známé reklamy na zelí, med, vajíčka a také Olomoucké tvarůžky. U těchto upoutávek se zejména mladí bavili a starší mnohdy vzpomínali.

Mezi vystoupeními nechyběla ani chlouba první základní školy, a to mažoretky. Ty menší akademii na skladbu Holky z naší školky zahájili a ty větší ji téměř ukončili. Po nich už následovalo jen zejména pěvecké rozloučení devátých ročníků, kteří si upravili i některé muzikálové písně k obrazu svému, jako např. Přátelství na třikrát z muzikálu Tři mušketýři, kdy právě slovo mušketýři vyměnili za deváťáky.

Na závěr za znění titulní písně z muzikálu Kleopatra Teď královnou jsem já usedla třídní učitelka Světlana Pojmanová na trůn, který jí připravili její deváťáci. Nechybělo ani slavnostní poděkování maminkám s předáním růží. Symbolické loučení se školou se neobešlo ani bez slz a dojetí.

Martin Šnajdr

Místo události:
4.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby na kolínském zimním stadionu
4

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou o koloběžkovém cestování
35

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

Kolínsko – Nečekaný zájem voličů zaznamenali ve volebních místnostech na Kolínsku. Aby lidé mohli dát hlas svým kandidátům do poslanecké sněmovny, vyrazili k volbám ještě dříve, než se volební místnosti otevřely.

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z prvního dne voleb.

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Radim - Do volební místnosti v Radimi se poprvé voliči dostanou také výtahem. Toho využívají hlavně senioři, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Také v Radimi je prozatím zájem o volby poměrně velký.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení