Polda:

Je dospělý jack-russell teriér nalezený v Kolíně na Šťáralce. „Zatím je silně vystresovaný. Nechceme jej stresovat ještě více a použít invazivní metodu při manipulaci - tudíž jsme nezhodnotili stav jeho chrupu k určení přibližného věku - čekáme, až se zklidní a získáme si jeho důvěru," říkají pracovníci útulku. Podle jejich zkušenosti má pejsek patrně špatné zkušenosti s pánskou společností. „Před muži je nejistý a bojácný. Naopak v kontaktu s ženskou osobou je přítulný a uchyluje se k ní do bezpečí," říká vedoucí útulku Alice Kubíčková. Podle jejích slov by asi nebylo vhodné brát Poldíka do rodiny s malými dětmi. „Potřebuje klidný, přívětivý a trpělivý přístup," dodala Alice Kubíčková.
Kim:
Je asi 1,5 – 2 roky starý asiat nebo jeho kříženec nalezený v Kolíně. Je to přátelský, kontaktní pes, který potřebuje vedení a dostatek pohybu. „Vzhledem k povaze a naturelu tohoto plemene doporučujeme jen zkušenému chovateli," dodávají v útulku.
Ušáček:
Rok až rok a půl starý kříženec původně nalezený poblíž psího útulku. Už se pro něj našel nový domov, ale náhradní páníček ho vrátil. Prý celkové nesoužití s rodinou, která měla o pejskovi jiné představy. A Ušáček byl tak šťastný, že má to nejcennější, co psí duše potřebuje – domov. Přišlo pro něj další zklamání, ale pořád věří, že to příště už opravdu vyjde a nový hodný pán už ho bude mít rád napořád. Ušáček má přátelskou, milou povahu, miluje společnost. „V případě delšího osamocení si nachází náhradní program - úklid prádla, okusování bot - potřebuje tedy hračky a dostatek pozornosti," dodala Alice Kubíčková.