Policii na nález upozornil místní obyvatel. „V sobotu okolo jedenácté tu byla policie a tašku si odvezla. Tentokrát šlo převážně o bankovní výpisy,“ popsal. Překvapilo jej však, že na stejném místě u cesty na vlak, kde si hrají děti, jsou poházené zdraví nebezpečné předměty. „Povalují se tam stříkačky od feťáků, včetně komunálního odpadu na divoké skládce. Policie si stříkaček nevšímala,“ dodal.

Podle vedení obce jde však o soukromý pozemek. „Několikrát jsme se snažili s majitelkou spojit. Problém je však v tom, že není zdejší a je jí údajně přes osmdesát let. V minulosti jsme to řešili tím způsobem, že jsme místo v rámci možností uklidili raději sami,“ popsal starosta Nové Vsi I Josef Keltner.

Událost s nalezenými zásilkami bude dále řešit policie. „Podle všeho se jedná o další část případu z konce uplynulého roku,“ uvedla Petra Čimová z kolínského policejního ředitelství.

U Nové Vsi I – Ohrady bylo vloni na konci listopadu na poli u železniční tratě nalezeno celkem 66 otevřených písemností. Česká pošta v souvislosti s tím podala trestní oznámení na svou dnes již bývalou zaměstnankyni.

Kolínská policie se tehdy událostí okamžitě začala zabývat. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu neoprávněné nakládání s osobními údaji a porušování tajemství dopravovaných zpráv, za což pachateli hrozí odnětí svobody až na tři roky, zákaz činnosti nebo peněžitý trest.

Náš Deník se snažil získat nejnovější vyjádření k celému případu i samotné České pošty. Bohužel i přes telefonickou urgenci se nám jej nepodařilo sehnat.