Celkem dvacet restauračních zařízení prošlo preventivní policejní kontrolou, která se uskutečnila v pátek na Pečecku. Ta se soustředila na nalévání alkoholu mla〜distvým. Bohužel opět s „pozitivním“ výsledkem.

Přitom je tomu přibližně měsíc, kdy se konala obdobná akce. Tehdy muži zákona odhalili celkem devět podnapilých hříšníků, kteří nedosáhli věkové hranice osmnácti let. „Tentokrát jsme zjistili celkem pět podnapilých mladistvých. O prohřešku svých dětí budou samozřejmě informováni rodiče, kteří se pak budou zpovídat na příslušném oddělení sociálně právní ochrany dětí,“ vysvětlil Miroslav Čihák, vedoucí obvodního oddělení v Pečkách.

Nebyla to však jediná náplň preventivní akce. „Už odpoledne jsme se začali zaměřovat na dopravu. Chytili jsme dva neřidiče (nejsou držiteli řidičského oprávnění) a jednoho opilého řidiče. Nadýchal 1,5 promile. Všechny tři řešíme ve zkráceném přípravném řízení,“ popsal Čihák.

S muži zákona z obvodního oddělení v Pečkách se akce v rámci dvouměsíční povinné praxe zúčastnili policisté ze školicího policejního střediska v Praze.