Republikový běh

Oddíl triatlonu TJ Slavoj Český Brod připravil na včerejší odpoledne 6. ročník nazvaný Běh republiky Československé. Konal se v prostoru parku a v okolí Pivovarského rybníka. Zúčastnit se mohly děti od nejnižších let až po seniory.

Rej masek

V kulturním středisku v Pečkách se včera odpoledne konal Rej masek pro nejmenší děti. Nechyběl mezi nimi ani převlek filmového hrdiny Spidermana.

Něco předčilo Sahulu

František Sahula, úchyl Průša a autor několika hitů kapely Tři sestry měl být hlavním tahákem pátečního koncertu v kolínské hospodě U Vodvárků. Na své přání nakonec vystoupil na začátku večera, kdy se fanoušci teprve scházeli a atmosféra byla vlažná. Večírek rozparádila až kapela Něco, která tradičně fanouškům rozdala vyřezané kytary a spustila svůj chacha beat.

Oslava založení státu

Jako svéráznou oslavu vzniku republiky pojali organizátoři večírek v industriální hale Bangladéš na okraji Kolína. Nejdříve promítli černobílý film …a bude hůř, natočený podle stejnojmenné undergroundové bible Jana Pelce, který se promítá po klubech, hospodách a bizarních místech a do běžné distribuce se nedostane. Poté zahrála domácí kapela Stones a pražská bluesová formace Folimanka Blues, v níž zpívá a na kytaru hraje poradce prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl.

Odpolední čaje

Ve stylu odpoledních čajů ukončili pracovníci kouřimského muzea výstavu nazvanou Sladká 60. léta. Do expozice čítající staré plakáty, fotografie, nábytek, oblečení či přístroje té doby pozvali technika Jana Figara, jenž zprovoznil rovněž starší gramofon a zesilovače, a Zdeňka Hejduka, který zhruba šedesátce přítomných připomněl hity a písničky té doby.

Klobouková

Druhá prodloužená v tanečních, nazvaná klobouková, se konala v pátek v českobrodské sokolovně.