Sníh a ranní námrazy zkomplikovaly včera život zejména řidičům a chodcům. V pohotovosti byli hasiči, lékaři, policisté a silničáři.

Pacient musel být transportovándo Prahy

Zřejmě nejvážnější dopravní nehoda se stala včera po poledni mezi Červenými Pečkami a Malou Vysokou. Jednadvacetiletý mladík z Kutnohorska řídil vozidlo Škoda Felicie a zřejmě také vinou povrchu vozovky sjel ze silnice a narazil do stromu. „Řidič má těžké zranění. Jde o poranění krční páteře. Lékaři by pacienta měli převážet do pražské nemocnice,“ popsala včera odpoledne Petra Čimová z kolínského policejního ředitelství s tím, že příčiny karambolu jsou nyní předmětem šetření. Vzniklá škoda se zatím vyčísluje.

Hasiči vyjížděli k malým nehodám


Nezaháleli ani profesionální hasiči. Kluzké vozovky, zbytečné riskování šoférů a někdy také letní pneumatiky měly na svědomí několik menších nehod. „Nevyjížděli jsme ani tak kvůli přívalům sněhu, ale spíš k menším dopravním nehodám. Vyprošťovali jsme jednu osobu zaklíněnou v automobilu,“ nastínil operační důstojník kolínských hasičů.

Včera krátce před polednem hlásili silničáři ukončení posypu. „Všechny silnice v regionu jsou posypané a průjezdné,“ sdělil pracovník dispečinku Správy a údržby silnic Kutná Hora, kteří mají na starost kolínský region. S technikou byli v terénu již během noci a ranních hodin. Hůře ovšem vypadaly chodníky, jejichž zabezpečení patří do kompetence majitelů nemovitostí.

Lékaři hlásí klid

Ambulantní příjem v kolínské nemocnici nezaznamenal výrazný nárůst pacientů, kteří by si přivodili různá zranění vlivem špatně ošetřených chodníků. Lékaři včera odpoledne hlásili klid. „Zatím jsme nezaznamenali žádné navýšení úrazů, které by se týkaly přímo změny počasí. Myslím si, že je to teprve začátek a ta změna nebyla nikterak výrazná,“ poznamenala mluvčí Oblastní nemocnice v Kolíně Gabriela Uriková.