Nepochopitelný risk, spěch a bezohlednost. To jsou důvody, které stály za včerejší nehodou mezi Novou Vsí I a Pňovem–Předhradím.

„Bylo štěstí, že zrovna nikdo nejel v protisměru, mohlo dojít k další tragédii,“ popsal přímý svědek karambolu. Narážel tím na tragickou pověst úseku silnice I/38 směrem z Kolína na Nymburk, kde zbytečně vyhaslo už několik lidských životů.

A k čemu tentokrát došlo? Přibližně dvě hodiny po půlnoci se z těžko uvěřitelných důvodů rozhodl dvaatřicetiletý šofér nákladního automobilu renault z Liberce předjíždět. „Pršelo a předjížděl dva kamiony za sebou,“ nechápal jeden z přihlížejících řidičů.

Jeho slova potvrdil i policejní operační důstojník. „Nehoda se stala ve směru na Novou Ves I. Na rovném úseku řidič předjížděl dva další nákladní automobily,“ uvedl. Požití alkoholu před jízdou u všech zúčastněných vyloučila provedená dechová zkouška. Škoda předběžně přesáhla 200 tisíc korun. Kamion převážel čalounění pro luxusní vozy do Rakouska.

Hlavní tah byl zcela uzavřený do jedné hodiny odpolední.

Proč si myslíte, že právě silnice I/38 patří k nejtragičtějším silnicím v regionu a proč řidiči právě na ní tolik riskují? Své názory piště do diskuze hned pod článkem a hlasujte v anketě vpravo.