Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: V Ovčárech vznikla další místa na tříděný odpad

Ovčáry - Obec se rozhodla rozšířit počet sběrných míst na tříděný odpad. Vybudovala další sběrná místa, která se upravila po stránce stavební i estetické. Nejedná se tudíž pouze o několik sběrných nádob postavených uprostřed obce, kolem kterých je nepořádek.

14.11.2008
SDÍLEJ:

V Ovčárech vznikla nová místa na tříděný odpad. Zleva: členka zastupitelstva obce Eva Tichá, starosta obce Bohuslav Machůrka, zástupce TPCA Radek Kňava, místostarosta obce Jaromír Podnecký.Foto: OÚ Ovčáry

Vybudovali a upravili se celkem tři sběrná místa, kde stojí srovnané jednotlivé sběrné nádoby. Nechybí okolní zeleň a stavební úpravy. Samozřejmostí je informační tabule, kde se občané dovídají kam s čím. Po obci bylo rozmístěno 10 nových odpadkových košů, které zaměstnanci obecního úřadu pravidelně vyprazdňují.

O tom, že se do celého projektu zapojilo velké množství občanů svědčí i akce, která se uskutečnila v dubnu tohoto roku již podruhé. Vyčistil se při ní kus přírody za obcí v lokalitě lesu Horka směrem na Býchory. Brigády se účastnili členové všech organizací a spolků, které v Ovčárech působí. Některé černé skládky byly objeveny při pravidelných vycházkách občanů, které pořádá komise životního prostředí při obecním úřadu.

Svou troškou přispívají i žáci místní mateřské a základní školy spolupořádající sběrové akce. Občané jim mohou odevzdat papír nebo víčka od plastových lahví. Pravidelnou akcí je sběr železného šrotu v obci, který má i finanční přínos pro pořádající organizace. V příštím roce se obec zapojí do pravidelného třídění bioodpadu, které zlevní náklady na odvoz komunálního odpadu.

Celý projekt ekologického roku v Ovčárech byl podpořen finančně částkou 100 tisíc korun od TPCA, prostřednictvím grantového programu Partnerství pro Kolínsko z Nadace partnerství.

Místo události:
14.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

Kolín - Přinášíme vám krimi zprávy z Kolína.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení