Zastupitelé chystají velkou investiční akci. Po plynofikaci by ve městě chtěli začít budovat zcela novou kanalizační síť a čističku odpadních vod. Nepůjde o malou investici. „Cena by se měla pohybovat okolo 200 miliónů korun. Ale je to zatím pouze hrubý odhad. Vše bude jasné až v příštím roce, kdy bude hotová projektová dokumentace,“ popsal starosta Týnce nad Labem Josef Polák s tím, že se začátkem výstavby počítají na podzim roku 2008, respektive na jaře 2009. Když půjde vše podle plánu, dokončení celé výstavby by mohlo být v roce 2010.

Některým obyvatelům se ale příliš nelíbí, že budou muset opět sáhnout do vlastní kapsy. „Nedávno jsme několik tisíc dopláceli za plyn a za chvíli zase další tisíce za kanalizaci,“ láteřil týnecký občan na nedávné informační schůzce mezi zástupci radnice, projektantskou firmou a občany, na které se sešlo několik stovek místních obyvatel.

To potvrdil i samotný starosta „Na finančním pokrytí se budou podílet dotace z Evropské unie, dotace z krajského úřadu, dále část z městského rozpočtu a také samotní občané. Mělo by se jednat přibližně o šest až dvanáct tisíc korun pro jednotlivý objekt,“ vysvětlil Polák.