Šedesát šest. To je počet dopravních nehod, které musela řešit dopravní policie na kruhové křižovatce u kolínského Lidlu od počátku tohoto roku. Deset z nich se stalo v září.

Celá Pražská ulice patří, co se nehodovosti týká, k těm nejzatíženějším. „Od začátku tohoto roku jsme museli v této ulici řešit celkem sto pět dopravních nehod,“ popsal šéf kolínské dopravní policie Jiří Procházka s tím, že ale většinou jde naštěstí jen o lehčí nehody. Škody přesto zanedbatelné nejsou.
Zmiňovaný kruhák je trnem v oku velké většiny řidičů. Jeho osud není lhostejný ani samotné policii. „Budeme dávat podněty na příslušné orgány, které tuto komunikaci spravují. Není to však jediné místo v regionu, které jsme vytipovali jako problematické. Mezi dalšími je například odbočka na Starý Kolín u Libenic na silnici I/38 nebo křižovatka mezi Jestřabí Lhotou a Volárnou. Znovu ale opakuji my můžeme dávat pouze podněty. Rozhodnutí je pak na příslušných orgánech,“ upozornil šéf dopravky.

Podle zasvěcených by se u Lidlu slušně uživil policista, který by karamboly pouze sepisoval. „Postavil bych mu tam buňku jako za první republiky, aby tam dopravní policisté nemuseli vyjíždět. Rovnou by to pak sepsal a měl by vyděláno,“ trochu úsměvně se k danému problému staví řidič z Kolína.