V sobotu v dopoledních hodinách se v prostorách Mateřského centra Kostička konala burza dětského oblečení. „Tuhle akci pořádáme již třetím rokem. Burza se koná vždy jednou za půl roku – na podzim a na jaře,“ říká jedna z organizátorek Katka Sasková.

Každý kdo měl zájem, mohl oblečení do burzy dát. Jemu pak z celkové ceny zůstalo 90% a zbylých 10% šlo na provoz MC Kostička. „Věci tu do prodeje dává tak 35-40 maminek a na burzu přijde něco okolo 60ti návštěvníků za dopoledne. S tím, že letos jsme se ještě vůbec nezastavili, takže účast bude mnohem větší,“ mluví o burze organizátorka Sasková. Účast byla letos opravdu veliká, a tak byli všichni v plném nasazení. „Pomáhají tu dobrovolně všechny maminky, které o to mají zájem,“ dodává Sasková.

„Pro MC Kostička vyděláme zhruba tak 2000 Kč. Za peníze potom koupíme nějaké vybavení nebo věci pro děti, třeba pastelky nebo tak něco,“ říká Katka Sasková. V MC Kostička panovala velice příjemná atmosféra. Byla tu spousta maminek, ale i tatínků i s dětmi. Některé děti si hrály venku na sluníčku a některé, si po vzoru svých maminek, vybíraly oblečení samy.


Veronika Sobíšková