„Přes zimu jsme zapracovali na dalších scénářích a kostýmech. Během roku jsme byli zváni na různá vystoupení, kde jsme mohli uplatnit vše, co naše partička umí,“ shrnul člen skupiny Tomáš Tvrdík.

„Těší nás, že se k nám přidali další dva nadšenci, jeden na sklonku roku minulého a jeden v listopadu. Hned jsme oba zapojili do vystoupení a jsou pro nás platnými členy. Vážíme si pomoci i všech známých a kamarádů, bez kterých bychom větší akce pořádat nemohli,“ shoduje se s kolegyní Eliškou Sochůrkovou.

Oba doufají, že celé skupině bude přát štěstí a bude moci pro kolínské diváky nejenom častěji vystupovat a šermovat, ale také pořádat Jarní slavnosti a Pekelný dvůr každý rok. „Přáli bychom si, aby se to stalo tradicí a nadšených a spokojených diváků stále přibývalo,“ říkají.

Skupina během svým vystoupení zažila i jeden extrém. Šlo o vystoupení na svatbě na zámku. „Předváděli jsme venku noční ohnivé vystoupení a počasí nám tentokrát moc nepřálo. Celý den pršelo a večer déšť nabral ještě na intenzitě. Ale i přesto se vystoupení vydařilo, hořelo všechno, jak mělo a šermovali jsme tak úporně, až jsme přerazili jeden meč. Výsledný dojem ohnivého představení v prudkém dešti diváci ocenili bouřlivým potleskem,“ usmívá se Tomáš Tvrdík.

Sezónu Kolínské společnosti Poprávu v minulém roce otevřelo pořádání již II. Jarních slavností. Slavnosti se tentokrát nesly v duchu orientálních pohádek. Ještě v pátek vydatně pršelo, ale v sobotu se umoudřilo počasí a ráno se z mraků ukázalo sluníčko. „Začalo znovu pršet až potom, co jsme se rozloučili s diváky a zakončili program, jako kdyby tam nahoře nad námi někdo držel ruku,“ popsal Tomáš Tvrdík.

Společnost účinkovala na několika slavnostech k výročí obce. „Krom našich vystoupení jsme byli také jednou požádáni, jestli bychom byli schopni nějakým způsobem bojovat i proti místním dětem. Na počasí a přesilu jsme nehleděli a po úporném boji jsme se nechali porazit,“ směje se člen skupiny.

Skupina vystupovala také na několika letních táborech, kde oživovala různé celotáborové hry. O standardních tématech, jako jsou například rytíři a mušketýři, není třeba se rozepisovat – scénka ušitá přesně podle požadavků, někdy až na místě, tak členové společnosti Poprávu děti podpořili v jejich fantazii a více je motivovali do jejich her. „Ale také nás oslovili vedoucí z tábora, ve kterém měli jako téma Hvězdnou bránu. Po překonání počátečních rozpaků jsme nakonec vystupovali jako členové dvou různých kmenů ze vzdálené planety hovořící zvláštním jazykem,“ popisují členové společnosti Poprávu.

„Již podruhé jsme vyjeli na soustředění ke kolínskému tábornickému klubu T. K. Průzkumník. Průzkumníci nám poskytují přátelské zázemí, my tam trávíme celý týden a pomáháme vytvořit atmosféru k tématu celotáborové hry. Letos bylo téma Keltská hradiště a celotáborová hra nesla název Pod rouchem Epony. Na táboře vládne příjemná atmosféra, je s nimi výborná spolupráce. Je to pro nás týdenní dovolená plná her s dětmi, tvoření doplňků, rekvizit, tmelení kolektivu, vaření a bivakování pod dobovými stany,“ popsal Tomáš Tvrdík.

V září se Kolínská společnost Poprávu představila kolínským divákům na závodech dračích lodí. Zde převedla dvě vystoupení, a to Tambor – z doby třicetileté války a Zrcadlo Říma – z období antiky.

Již tradičně se členové skupiny zúčastnili městských slavností ve Slaném. Navázali spolupráci s teplickým divadlem, pro které účinkovali vloni hned dvakrát.

„Na podzim jsme podpořili jezdecký tábor na statku Pohoda u Rakovníka. Na tomto statku se zabývají metodou přirozené komunikace mezi člověkem a koněm. Zpestřili jsme program westernovým vystoupením a živou hudbou ve stylu country.

Sezónu završila Kolínská společnost Poprávu již zmiňovaným první ročníkem akce nazvané Pekelný dvůr – jednalo se o předmikulášské odpoledne. Čerti a andělé překvapili děti i dospělé diváky.