„V tomto roce nebudeme chybět ani my a rádi bychom vám tímto přiblížili činnost nízkoprahového klubu Kolárka (zkráceně NZDM Kolárka), který byl otevřen 1.6. 2011 občanským sdružením Prostor,“ uvedla Hana Měrková, vedoucí nízkoprahového klubu Kolárka.

„Jeho posláním je poskytovat pomoc, podporu a bezpečný prostor mladým lidem ve věku od 13 do 19 let z Kolína a okolí, kteří jsou ohroženi společensky nežádoucími jevy, zažívají nepříznivé životní situace (rozvod v rodině, zhoršená ekonomická situace rodiny, problémy spojené se školou, s vrstevníky), popř. hledají alternativu k běžně trávenému volnému času a mají zájem se rozvíjet,“ popsala.

„Proto jsme 19. září 2011 od 14 do 20 hodin v rámci Týdne nízkoprahových klubů připravili program na Kmochově ostrově, který osloví váš rozum, tělo i srdce a zároveň bude plnit preventivní, edukativní a zábavnou funkci. Těšte se na lanové překážky, promítaní filmu Čekárna na dospělost, workshop, mini bar a příjemnou atmosféru. K tomu nám bude hrát hudba připravená klienty klubu,“ dodala.

Podle jejích slov si na své mohou přijít nejen ti, kdo služby Kolárky potřebují, ale také rodiče, rodinní příslušníci a odborná veřejnost, kteří se dozvědí potřebné informace o činnosti nízkoprahového Kolárky.