Dobrovolné divácké vstupné poputuje do kasičky Psího útulku Kolín, který akci tradičně už řadu let pořádá společně s Domem dětí a mládeže Kolín.
Zápis hafanů a dvojnožců se uskuteční o hodinu dříve, kdy proběhne také kontrola očkovacích průkazů. Nutné je očkování proti psince, parvoviróze a vzteklině.

Do soutěže nemohou být zařazeni psi nemocní, agresivní a hárající feny. Jinak se mohou zúčastnit všichni zdraví psi bez rozdílu ušlechtilosti, velikosti či barev od šesti měsíců věku.

„Novinkou oproti minulým ročníkům bude možnost nechat se zapsat pouze do některých disciplín, není povinnost účastnit se všech. Vyhlášení výsledků proběhne na konci akce, ale budou vyhlášeni nejúspěšnější psi z každé disciplíny,“ říká vedoucí útulku Alice Kubíčková.

Všichni účastníci akce se na začátku zúčastní seznamovací promenády psů a majitelů.

Zapsat se můžete do těchto disciplín:
1. Psí překážková dráha - děleno na malé a velké psy
2. Ukaž, co umíš - zde je možné předvést aport, podávání tlapek, agility, odstavení, tanec se psem či cokoliv jiného, co společně nacvičíte.
3. Dítě a pes - jak nám to spolu sluší
4. Psí karneval - soutěž o nejoriginálnější psí masku, hodnocení je možné vylepšit i maskou lidskou. Děleno na malé a velké psy

V rámci doprovodného programu návštěvníci uvidí ukázky agility v podání profesionálních závodníků z klubu Simire Pňov- Předhradí, chybět nebudou už tradiční projížďky v psím spřežení s Pavlem Zvolským, ukázky poslušnosti, obrany a zadržení pachatele v podání netradičních plemen (například královským pudlem), jež předvede Základní kynologická organizace Vrdy. A účast přislíbil také již tradičně oblíbený Zdeněk Srstka, takřka každoroční a stále vítaný to host Kolínských alíkovin.