Podle vedoucího odboru regionálního rozvoje a územního plánování městského úřadu Martina Tichého to bude pouze na nezbytně nutnou dobu. Kmochův ostrov se pro veřejnost kompletně uzavřel, uzavírka by měla trvat do středy.

Pracuje se zejména v části ostrova poblíž lávky, kde vznikne občanská vybavenost – přibudou herní prvky, mobiliář. Vzniknou nové cesty, dětské hřiště a maják sloužící jako mini vyhlídková věž.

Kmochův ostrov by se měl postupně přeměnit v kultivovaný, reprezentativní prostor, kde najdou možnost vyžití všechny věkové skupiny. K uskutečnění tohoto dlouhodobého cíle městu pomohl příspěvek, který věnovala automobilka TPCA při příležitosti 10. výročí zahájení výroby, a to 2,3 milionu korun. „Považujeme to za vhodné, velkorysé gesto hodné toho, že TPCA funguje v regionu již více než 10 let," uvedl starosta Vít Rakušan.

První fáze revitalizace Kmochova ostrova startuje změny, díky nimž by se z této lokality zhruba do pěti let mělo stát centrum s podobným potenciálem, oblibou a návštěvností, jaké mívalo v dobách své největší slávy za první republiky.