VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kmochův Kolín startuje neoficiálně již ve čtvrtek

Kolín - Už se to blíží! Na své si přijdou fanoušci jak dechovky, tak i modernějších žánrů.

7.6.2016
SDÍLEJ:

Průvod městem při Kmochovu Kolínu 2015.Foto: Deník/ Jakub Šťástka

Festival dechové hudby Kmochův Kolín podle tradice posledních let ale startuje v podstatě již ve čtvrtek 9. června a program potrvá až do neděle 12. června. Vše začne v 16 hodin procházkou po městě se starostou Vítem Rakušanem. Sraz je v 15:50 hod. před radnicí.

V 16:30 se potom v Brandlově ulici před chrámem sv. Bartoloměje odehraje další večer sousedského setkávání s názvem Otevřená ulice. I tentokrát se koná výstava fotografií na šňůře.

Na Otevřené ulici nebude chybět ani akordeonista Michal Karban se saxofonistkou Eliškou Holečkovou a zpěvačkou Hanou Svatošovou. „My se těšíme hodně," odpověděl se smíchem Michal Karban, když jsme se ho zeptali, jak to vidí s Otevřenou ulicí. „Lidé se mohou těšit na skladby divadla Semafor, francouzské šansony a světové evergreeny v aranži pro akordeon, saxofon a zpěv," řekl Michal Karban.

V Regionálním muzeu Kolín potom můžete zhlédnout výstavu Tváře z minulosti. Ta vám představí portréty z 19. a 20. století ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně. Vstupné zdarma po dobu konání Otevřené ulice. Na místě potom budou také tvůrčí dílny pro děti.

Oficiální zahájení Kmochova Kolína se odehraje v pátek v 17 hodin na Karlově náměstí. „Organizátoři si dali opět záležet, aby na festival přivedli to nejlepší nejen z dechové hudby, ale i z jiných žánrů pro rozmanité a spokojené publikum," řekla Gabriela Malá.

Samozřejmostí je účast kolínských orchestrů, tedy Městské hudby Františka Kmocha, Harmonie 1872 Kolín, Velkého dechového orchestru Kolín Dolní Chvatliny a Dechového orchestru ZUŠ F. Kmocha.

Dechových těles se ale pochopitelně představí mnohem více, nebudou chybět ani zahraniční hosté, kteří přijedou do Kolína na festival zahrát.

Zajímavou scénou festivalu je i chrám sv. Bartoloměje, kde se i letos mohou návštěvníci těšit na tradiční nocturno. „Letos stejně jako loni budou nocturna dvě, v pátek a sobotu. V pátek vystoupí kolínský smyčcový soubor Archi a Vojenská hudba Olomouc, sobotní večerní představení v gotickém symbolu města odehraje Městská hudba F. Kmocha," řekla Gabriela Malá z odboru marketingu a propagace města.

Další scénou je synagoga, kde se mohou návštěvníci těšit na hudební pásmo. „Vedle kolínských umělců a studentů Pražské konzervatoře se diváci mohou těšit na Aidu Mujačič, umělkyni původem z Bosny a Hercegoviny, a Meckie Messer Klezmer Band, interpretující židovskou hudbu," popsala program Gabriela Malá.

Zlatým hřebem festivalu bude monstrkoncert, který se odehraje v neděli odpoledne. „Několik velkých dechových orchestrů na jednom podiu, sóloví zpěváci David Gránský a Eva Burešová a finále s Kmochovými hity budou pro zaplněné náměstí jistě silným zážitkem. Poslední vystoupení 53. Kmochova Kolína bude patřit No Strings Orchestra od 16 hodin," řekla Gabriela Malá.

Kromě hlavního hudebního programu je přichystaný i doprovodný, dle organizátorů například pietní akt u Kmochova hrobu, soutěž Miss mažoretka, sportovní Kmochovu padesátku a pasování předškoláků na panoše Družiny kolínských draků u Práchovny, mimořádné promítání v Kině 99, meditační zpívání v synagoze, výstavu kaktusů nebo výstavy v Městském divadle v Galerii města Kolína a ve studiové scéně Pod Točnou.

„Z letmého pohledu do programu je jasné, že návštěvníky 53. Kmochova Kolína čekají téměř čtyři dny naplněné krásnou hudbou a skvělou zábavou, a že nebude snadné stihnout vše, co si jeden vybere. Teď už jen aby vyšlo to počasí," zve všechny zájemce o Kmochův Kolín Gabriela Malá.

Autor: Jakub Šťástka

7.6.2016
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

David Rath
22

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

OBRAZEM: Petr Korál pokřtil kapele Benefit novou desku

Kolín – Zatímco o sobotním večeru v televizi zástupci politických stran odhalovali, s kým půjdou či nepůjdou do koalice a v domácnostech bouchali šampaňské nebo hledali pas, to podle toho, koho volili, v kolínském městském společenském domě hrály kapely, které přežily nejen ústrky a zákazy komunistů, ale i všechny vlády současné.

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Kolín /FOTOGALERIE/ - Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie. Něco zajímavého pro sebe si v něm našli malí i velcí, fundovaní průvodci dokázali vždy přizpůsobit svůj výklad věku návštěvníků nebo třeba regionu, odkud do kolínského muzea přijeli.

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Kolínsko - Jak vypadaly parlamentní volby v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni?

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení