Důvodem, proč byly pokáceny ještě nedospělé, šesti, sedmimetrové javory, je rozjíždějící se rekonstrukce celého prostoru. A jak doplnil místostarosta Michael Kašpar, také to, že nebyly v ideálním stavu. "I kdyby se nerekonstruovalo nádraží, stejně by během pár let ke kácení došlo," uvedl místostarosta. "Stromy také nadzdvihovaly chodníky," dodal a připomněl, že součástí projektu modernizace kolínského nádraží je výsadba zeleně. "Vysazeno bude více stromů, než kolik bylo pokáceno," doplnil místostarosta.

Čtěte: Dámy na uklízení si najímá stále více lidí

Velký zájem obyvatel Kolína vyvolalo také kácení ve Václavské ulici. I zde výstavbě ustoupily ještě velmi mladé javory. Areál někdejších technických služeb na rohu Václavské a Kmochovy ulice se totiž mění na dům se 150 byty.

Kolíňáci si po pořezání javorů chodili fotit jejich podivná torza. Kmeny totiž zůstaly čnít dva metry nad zemí, takže v podstatě vypadaly (i posloužily) jako kůly v plotě. Proč takovýto způsob kácení? "Důvodem, proč byly stromy uříznuty pod korunou, je fakt, že poté se dají vyndat i s kořeny," vysvětlila mluvčí radnice Iva Blümelová.

Obrazem: Městský společenský dům v Kolíně roztančil nemocniční ples