Dárky v podobě šitých medvídků, čepiček, botiček i příjemného hebkého povlečení pomohou strávit čas strávených v nemocnici nejen maminkám, ale zejména malým dětem. Interaktivní pomůcka v podobě šité „knihy“ je plná hracích prvků, což může pomoci zabavit dětskou mysl i viditelně zpestřit nemocniční prostředí.

Klubko s nití pomáhá je dobrovolný spolek, ve kterém působí ženy v důchodu, v invalidním důchodu, maminky na mateřské i ženy z věznice. Svou tvorbou v podobě háčkování, pletení či šití podporují nejen kolínskou nemocnici, ale také například nemocnici v Hořovicích, dětské oddělení chirurgie v Ústí nad Labem i nemocnici na pražských Vinohradech.

„Chceme zpříjemnit dětem pobyt v nemocnicích. Víme, že se personál i vedení nemocnic snaží dětem zajistit příjemné prostředí a komfort, ale i přesto je to pro ně velice psychicky náročné a proto věříme, že naše výrobky jim alespoň na chvilku pomohou rozptýlit strachy a rozveselit je. Pokoje budeme vybavovat postupně a doufáme, že budou dětem přinášet v těžkých chvílích nejen radost, ale i úsměv na tváři,“ uvedlo Klubko s nití pomáhá na svých webových stránkách.

Jablíčkový ples
Finanční prostředky na tvorbu získává dobrovolný spolek několika způsoby. Jedním z nich bude Jablíčkový ples pořádaný v sobotu 19. října od 19 hodin v kolínských Starých Lázních.

Slavnostním večerem slovem provede moderátor David Skrbek za doprovodu několik hudebních vystoupení v podobě českého Freddieho Mercuryho, Lucie Třešňáková s písněmi Ivety Bartošové, Marek Černoch s repertoárem od Karla Černocha či kapela Bohemica.

Program doplní bohatá tombola i chutné občerstvení od M+P Kasarda kolínské uzeniny. Veškerý finanční výtěžek ze vstupného poputuje na materiál pro další šití a háčkování.