Klubko s nití pomáhá od roku 2016 po celé České republice na mnoha místech. Spolek žen zcela nezištně a dobrovolně spojily své síly, a společně vytváří háčkované, šité či pletené výrobky, které pomáhají dětem a seniorům.

Získaný výtěžek z benefičního plesu zaplatí spolku materiál. „Za nakoupený materiál pak ženy po celé České republice vytvoří naše výrobky, které pak rozdáme těm, co to potřebují,“ uvedla za spolek zakladatelka Helena Smrkovská.

Vyrábět se bude všechno možné. „Pomůžeme například dětem v nemocnicích. Do jejich pokojíčků šijeme, pleteme i háčkujeme hračky, které jim pak pobyt zpříjemní. Podpoříme i Alzheimer centra a domov pro seniory,“ poznamenala. Pro seniory vyrábí například pletené deky či hravé rukávníky, které slouží pro rehabilitaci a trénink kognitivních funkcí u lidí s demencí.

Podporovány jsou i děti z Cerhenic, zde funguje soukromá mateřská školka, která je zaměřená na děti s autismem a s jinými neurovývojovými poruchami. „Chceme dát dětem z autistické školky interaktivní knihy,“ potvrdila Helena Smrkovská. Knihy jsou zaměřeny na jemnou motoriku, tvořivost a také fantazii.

Mimo to podporuje spolek i ženy ve věznicích, nedonošené děti a vojáky, kteří bojují ve válečných oblastech. Těm vyrábí talismany pro štěstí.