Chtěli jsme lidem pomáhat přes fyzickou zdatnost, kterou máme díky posilování. Vyklízení v tu chvíli dávalo smysl," říká při vzpomínání na začátky. „Můj přítel má navíc oblibu v úklidech. Všechno to šlo ruku v ruce," říká.

Fyzická síla není pro Kláru Plachou problém, protože se věnuje fitnessu a posilování, sama je i trenérka v tomto oboru. „Co jsem si měřila ruku, tak za tři roky mám nárůst na bicepsech přes devět centimetrů," pochlubila se. A zvedá mladá žena těžké váhy? „To ne, zvedám málo, ale více opakování, abych měla celoročně vytvarovanou postavu a posilování bylo hodně zdravé," popisuje. A stejně jako práci se i tréninku věnuje společně s přítelem. „Trénujeme se navzájem," odpovídá na dotaz, zda cvičí pod vedením jiného trenéra.

A jestli je pro její okolí zarážející, že na první pohled křehká zrzka dokáže zvednout těžkou skříň či jiné kusy nábytku? „Je to asi zarážející. Ale co mě lidé znají odmala jako podnikavou, tak je to zase tolik nepřekvapí," směje se.

Klára Plachá v sobě navíc dokázala spojit sílu s uměním. Vedle posilování se totiž věnuje malování, k čemuž ji vedl tatínek již od útlého dětství. „Snažím se tomu věnovat ve volném čase, hlavně u toho relaxovat," říká a vysvětluje, že to je pro ni skvělý způsob, jak relaxovat. „Zajímám se i o produktovou fotografii, tak jsem se dostala k retro nábytku, který mě fascinuje. Časem by mě i zajímalo ho vyrábět, ale zatím nevím, jak na to. Hodně se mi ta představa líbí," dodala.

Klára Plachá *1990

Propojila svoji práci se svým koníčkem. Věnuje se vyklízení domů a bytů, k čemuž je potřeba fyzická síla. Je také instruktorkou posilování. Těmto oborům se věnuje se svým přítelem. Vedle toho ráda maluje, fascinuje ji retro nábytek, který se chce naučit vyrábět.