Uzavřený kiosek na centrálním dětském hřišti vyvolal mezi kolínskými maminkami řadu emocí. „On se letos neotevře?“ divila se třeba Lucie Semrádová. „Ať to město provozuje samo, příjme se člověk a ten to bude provozovat a obsluhovat,“ zaznělo třeba ve facebookové diskusi od Romana Soukupa. „Zrovna jsem si říkala, že město by nezabilo zaplatit nějakého správce, který by to tu provozoval,“ nechala se slyšet Eva Urbachová Marková.„Viděl jsem, že to rozpoutalo emoce,“ říká starosta Vít Rakušan.

„Můžeme se do příštího roku bavit, zda by se toho správa městských sportovišť nechtěla zhostit. Ještě několikrát jsme zkoušeli oslovit několik lidí, ale skutečně po zkušenostech stánek nemá podnikatelský výnos,“ uvedl starosta. Navrhuje, aby se stánku pro příští sezónu i bez nároku na výnos ujala SMSKa a byl na hřišti celodenní správce.

„Jako otec šestileté dcery neustále volám, že něco není v pořádku. Na hřišti je vidět, že dennodenní dohled chybí. Rád bych, abychom to na příští sezónu vyřešili snad i se základním fungováním stánku,“ dodal.

„Uzavření stánku vzbudilo emoce, ale ani maminky, tatínkové ani já jsme tam nic nekupovali nebo v míře menší než malé. A každý provozovatel si alespoň pokrytí nákladů sliboval. Každá maminka má s sebou v létě vodu a často i svačinu. Útraty tam byly prostě minimální, jedině tak za osm korun lízátko, když bylo dítě hodné,“ uzavřel starosta.