Není v republice mnoho lidí, kteří by se mohli pochlubit oceněním přímo od ředitelky Národního památkového ústavu České republiky. Od tohoto roku se k nim řadí ředitel Regionálního muzea v Kolíně Vladimír Rišlink. Zvláštní ocenění mu získal za záchranu a obnovu hradenínské tvrze.

Kolínský starosta Vít Rakušan se v krajských volbách stal náměstkem středočeské hejtmanky pro oblast bezpečnosti a turismu, kde chce rozšiřovat koncept Bezpečného Kolína i v dalších místech kraje.

Ředitel územního odboru Kolín Policie ČR Jiří Fejfar slaví úspěchy v oblasti bezpečnosti města, kdy na statistice demonstroval, že je Kolín bezpečnější, než býval.

Osobností Kolína se v tomto roce stal Jindřich Synek. Porota u předsedy tenisového klubu ocenila zásluhu nejen na rekonstrukci haly LTC v Borkách nominovanou ve středních Čechách na Stavbu roku.

Cenu města Kolína a současně Řád srdce, kdy středočeské Deníky hledali lidi, kteří podle vás rozdávají úsměvy a dobrou náladu, získal emeritní primář dětské chirurgie kolínské nemocnice Václav Navrátil. Další držitelkou Řádu srdce za Kolínsko je kronikářka Ivana Havlínová.

Her v Riu se zúčastnila kolínská kladivářka Kateřina Šáfránková, co se týká dalších úspěchů na sportovním poli, cyklistka Jana Czeczinkarová zvítězila v Českém poháru cyklokrosu.

Tým Otevřené ulice v čele s Hanou Morovou, Filipem Šádkem a Tomášem Tesařem i letos organizoval sousedská setkávání, vedle osvědčené Brandlovy ulice se letos Kolíňáci scházeli například v synagoze nebo kolínském nábřeží.

V oblasti charity nesmím zapomenout na ředitelku Farní charity Kolín Lucii Růžkovou Rybárovou, která v Kolíně mimo jiné organizuje sbírky pro potřebné, provozuje charitativní šatník a podobně.