Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Každé víčko znamená přiblížení k úspěchu

Kolínsko – Sbírání pet víček, které se následně odvezou do výkupu a peníze z nich pomohou dobré věci není žádnou novinkou.Stejnou metodu k získání financí chce využít rodina malého Kubíka.

15.2.2013 2
SDÍLEJ:

Pomozte malému Kubíkovi ke zdravíFoto: archiv rodiny

Podle jeho maminky Pavlíny Boumové se Kuba narodil zcela zdravý. Radost z krásného a zdravého dítěte však zanedlouho vystřídaly chmurné dny.


Kubík měl vysoké jaterní hodnoty
„Několik hodin po porodu byla Kubovi zjištěna silná žloutenka a pak vysoké jaterní hodnoty," začíná vyprávět smutný příběh Kubova maminka.
Podle jejích slov Kubíčka druhý den po porodu odváželi do Prahy. Tam mu byla provedena jeho první lumbální punkce. Zjistilo se totiž, že má takzvanou CMV infekci neboli levostrannou hemiparézku. To v praxi znamená, že má potíž s ovládáním levé nožičky a stejně tak ho nechce poslouchat ani levá ručička.


Nastal kolotoč vyšetření
„S odvozem do Prahy nastal kolotoč různých vyšetření, odběry krve a podobně. Kuba strávil v nemocnici měsíc a půl, a domů nám ho pustili až tři dny před Štědrým dnem," vzpomíná se smutkem v hlase Pavlína Boumová.
„Od té doby s ním cvičím Vojtovu metodu a děláme protažení ruky a nohy. Docházíme na neurologii v Kolíně k paní doktorce Evě Nemeškalové, která je moc hodná a milá. Na rehabilitaci dojíždíme k sestřičce Janě Kubínové do centra zrakových vad v Praze," vypočítává Kubíčková maminka, kteří lidé Kubíkovi pomáhají.
A ihned si vzpomíná, že slova díků rozhodně patří také paní doktorce Miroslavě Marceluchové z kolínské nemocnice a sestřičkám z novorozenecké jednotky intenzivní péče.
Děkovat by však maminka chtěla také celé rodině, kterou nečekaná situace ohledně Kubíková zdraví velice semkla.


Pomáhá i sedmiletý Matýsek
Svému mladšímu bráškovi dokonce pomáhá i sedmiletý Matýsek. Snaží se ho například krmit, aby trochu ulevil mamince.
To už se do hovoru přidává i tetička malého Kubíka Jana Levková. „Loni byl Kubík s mamkou v Jánských Lázních," začíná vyprávět příběh ze svého úhlu pohledu.
„Když odsud odjížděli, uměl se Kubík jen posadit a válet sudy. Po návratu se však uměl i postavit. Měla jsem z toho radost," svěřuje se tetička. A maminka ihned dodává: „Postavil se však jen přes pravou nožičku a pravou ručičkou se přitáhl. A to mu zůstalo dodnes." Podle jejích slov dnes Kubík udělá pár kroků kolem nábytku a to je vše.


Zní pyšně, ale i posmutněle
Její hlas zní velice pyšně, ale zároveň posmutněle. Kubíkovi za chvíli budou tři roky a půjde do školky. Přáním celé rodiny je, aby byl i z toho důvodu co nejdříve zdraví. Ačkoli se neobávají, že by ve školce byl nějaký problém.
Ihned se ptám, zda mu může někdo pomoci. Zda se Kubíkův zdravotní stav může někdy zlepšit.
Adeli centrum je nejlepším řešením
Dostává se mi odpovědi od obou žen a zní velice pozitivně. „Letos opět jedeme do Jánských Lázní," svěřuje se Kubíkova maminka. Její sestra však dodává, že nejlepším místem pro Kubíka je Adeli Centrum v Piešťanech. Jsou tam podle ní specialisté a v Čechách o žádném podobném centru nevědí.
Zájem o léčbu u našich východních sousedů má Pavlína Boumová také proto, že maminka obdobně nemocného děťátka si tamější služby nemůže vynachválit.


Je to finančně náročné
„Problém je však, že pobyt v Piešťanech je velmi drahý," prozrazuje Jana Levková. Pobyt pro maminku s Kubíkem prý vyjde na více než sto tisíc korun.
Právě částka, která je na léčbu potřeba, přivedla rodinu k myšlence na sběr víček.


Vznikly letáčky 
s informacemi
Koncem ledna tak vznikly plakátky a zároveň sběrná místa, kam lidé mohou víčka od pet lahví nosit.
„Vytvořily jsme informační letáčky, kde jsou informace a důvod sběru víček," prozradila tetička Jakuba. Podle jejích slov mohou lidé nosit víčka na tři různá místa nebo se domluvit s rodinou na jiném způsobu převzetí.


Mají sběrná místa
Sbírá se v obchodním domě 
v kolínské ulici V Kasárnách, v Kutné Hoře v ulici 17. listopadu a také v Hradci Králové.
Zajímá mě, kolik sběrny dávají za kilo odevzdaných víček. „Našli jsme prozatím sběrnu, kde nabízí pětikorunu za kilogram. Slyšeli jsme však, že jinde dávají snad téměř sedm korun," prozrazuje Jana Levková.

Sbírka trvá teprve krátce
Sbírka trvá poměrně krátkou dobu a proto mne zajímá, zda lidé mají zájem pomoci.
„Jedna paní z Nymburska se ozvala a nabídla se, že nám víčka z tohoto okresu bude svážet," prozradila tetička Kubíka. Maminka však ihned dodává, že i oni si klidně pro víčka dojedou: „Byli jsme s manželem už i v Mělníce, takže vzdálenost není velký problém."
Hned se tedy nabízí další otázka ohledně víček. Kolik jste jich za necelý měsíc stihli nasbírat, ptám se.


Prozatím asi tři sta kilo
„V současné době máme nasbíraných asi tři sta kilogramů," prozrazuje Pavlína Boumová.
„Každé víčko je však blíž k úspěchu," říká jej sestra a dodává, že by rádi oslovili také základní školy.
Její vize je taková, že by děti mohly ve sběru například soutěžit a Kubíkovi by to moc pomohlo.
V současné době už má Kubík zřízené konto bariéry, kam mu budou peníze získané sběrem pet víček zasílány.
Rodina se samozřejmě nebrání ani finanční pomoci.
„Samozřejmě budeme moc vděční za každou pomoc, která nám bude poskytnuta," uzavírá za celou rodinu smutný příběh s obrovskou nadějí v hlase Pavlína Boumová, maminka Kubíka.

Autor: Lucie Mašínová

15.2.2013 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby do poslanecké sněmovny v Cerhenicích na Kolínsku
33

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Volební místnost Radim, Kolínsko.
39

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Od volební urny s kočárkem za příbuznými

Kolín – Alespoň na chvíli vzdálen od politických třenic zůstane po dobu voleb lídr středočeské kandidátky STAN Vít Rakušan. Volit bude čtyři hodiny po poledni v Kolíně, kde působí jako neuvolněný starosta – a do volební místnosti ve školce v Bachmačské ulici to má jen kousek; bydlí totiž ve stejné ulici. Jinak se ale jeho světem stanou návštěvy příbuzných – a kočárek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení