Co Vás vlastně přivedlo sem, do jízdárny Stáje Václav v Kolíně?
Na dnešní mikulášskou akci jsem byla pozvaná paní Drbalovou, abychom trošku mediálně podpořili Jezdecký ples, který se v Kolíně bude konat v únoru a který já budu moderovat a zároveň na něm zazpívám. Pro mě je to fajn akce o to víc, že se týká právě koní.

Vy osobně máte nějaký vztah ke koním?
Dost blízký, dcera závodí v parkuru a příští rok už bude starší juniorka, takže se s ní účastníme všech možných závodů. Navíc máme několik koní.

Vy sama jezdíte?
Já jsem jezdila od dětství, začala jsem někdy v osmi letech. Takže dcera asi tu vášeň ke koním podědila po mně. Koně jsou zkrátka součást mého života.Myslíte si, že jsou koně důležití i pro děti? Ve smyslu podporovat v nich jednak lásku ke sportu a zároveň lásku ke zvířatům?
Vyrostla jsem po staru v jezdeckém oddíle, kde jsme si jízdu na koni museli zasloužit docela tvrdou prací. Dnes mají děti spoustu jiných možností, ale pokud existuje takový jezdecký oddíl, jaký je třeba tady v Kolíně, tak je to naprosto úžasné, protože ne každý si může dovolit dostat se ke koním. Jezdecký sport je poměrně hodně finančně náročný. Koně jsou nádherní, ale pokud se tomu chcete věnovat nějak víc, tak to není úplně jednoduché.

Takže takový jezdecký oddíl to může určitým způsobem suplovat?
Přesně tak, což je úplně ideální záležitost. Já osobně si myslím, že jednak to v dítěti podporuje lásku ke zvířeti, jednak je to sport, ale také pocit zodpovědnosti. Kůň je živý tvor, nemůžete ho odložit jako míč do kouta. Vytváříte vlastně vztah, což je velmi motivační prvek a skvělá záležitost do života.

Co byste zdejšímu jezdeckému oddílu chtěla popřát?
Jsem tady poprvé a přijela jsem jen na skok, protože mi není úplně dobře, jsem nastydlá. Ale musím říct, že jsem tady z toho prostředí úplně nadšená, tady je to přesně to, co mnoha soukromým stájím chybí, taková ta domácí atmosféra. Když má někdo koně a má ho někde ustájeného, to je celkem běžné, ale to, že se lidi sejdou, dají si spolu čaj, kávu, posedí u krbu, to je vzácné a mně se to velmi líbí.