Představení se jmenuje Kašpárek v pekle a kromě loutek krále, kašpárka, princezny Majdalenky, kováře Honzy a samozřejmě čerta jsou hlavními protagonisty televizní černobílá Popelka Eva Hrušková a její syn Zdeněk Rohlíček. A pochopitelně písničky Jiřího Žáčka s jeho slovními hříčkami a hudbou Jakuba Přikryla.

Děti se bavily nejen děním na jevišti, ale ve hře bylo místo i na jejich reakce, kdy se škrábaly po kousnutí blechou nebo tančily a křepčily vestoje. Nakonec samozřejmě vše dobře dopadlo a princeznu Honza s Kašpárkem zachránili. A nenudili se ani odrostlí páťáci, které by mohla v podstatě klasická pohádka už nudit. „My jsme přišli hlavně kvůli loutkám, zrovna je probíráme a máme je v osnovách,“ vysvětlila doprovázející učitelka. Ty vyrobil Jaroslav Doležal a české loutkářství je zařazeno na listinu UNESCO.

Při odchodu děkovali za bezvadný zážitek nejen tito žáci pátého ročníku základní školy, ale i většina přítomného pedagogického doprovodu. I proto je už dnes jasné, že se oba protagonisté se svými dřevěnými svěřenci na stejné místo vrátí letošního 19. listopadu.