Martina Bittnerová pohovoří o Boženě Němcové

Oleška – Martina Bittnerová, lektorka, spisovatelka a publicistka pořádá program na téma Lásky Boženy Němcové. Martina Bittnerová bude o nejslavnější české spisovatelce hovořit z pohledu osudových mužů. Akce je naplánovaná na úterý 16. května. Přednáška načne v 17.30 hodin v knihovně v Olešce.

Atleti budou soupeřit v kolínských Borkách

Kolín – Kolínští atleti zvou příznivce sportu první květnový den na 63. ročník Polabských závodů. Ten se uskuteční za účasti atletů z české špičky na stadionu v kolínských Borkách od 14 hodin.

Týnečtí poletí na divoký západ, start je na hřišti

Týnec n. L. – Dvaadvacátý pohádkový let na divoký západ se koná v sobotu v Týnci nad Labem. Start bude na fotbalovém hřišti od 15 do 15.30 hodin. Cíl je na stejném místě. Připravený bude oheň a na účastníky čeká odměna.

Sobota patří běžcům

Česky Brod – Sobotní den bude na Českobrodsku patřit Pošemberskému Ultra Krosu. Tradiční závod dlouhý 16,5 kilometru startuje v Dolánkách. Registrace začne v 11 hodin. Dětské běhy odstartují v poledne. O hodinu později vyhlásí výsledky. Ve 14 hodin pak odstartuje hlavní závod. Vyhlášení výsledků je naplánované na 16.30 hodin.

Uctí památku partyzánů

Sokoleč – Pochodem k Pomníku u partyzána s položením symbolické kytice si připomenou v pondělí 8. května ve 14 hodin občané Sokolče oběti války a statečnost sokolečských občanů v boji proti nacistům za 2. světové války. Na pochod naváže v 16.30 setkání pamětníků za účasti potomků vězňů z transportu, Barbary Penn se synem Michaelem. Beseda s promítáním dobových fotografií se koná U Chovatelů.

Jak se tvoří rodokmen?

Zásmuky – O tvorbě rodokmenu bude v městské knihovně v Zásmukách hovořit Karle Novák. Akce se koná v pátek 5. května. Lidé se dozvědí, jak hledat v matrikách i s počítačovým programem.